تنگه ساوشی

* چه قدر حرف توی دلم پر شده که دوست دارم یکی یکی براتون بگم ولی وقتی نگاه می کنم که چند نفر از ادمهای نزدیک به من اینجا رو می خونند دیگه روم نمی شه و مجبورم که این حرفا رو فقط برای خودم نگه دارم و روی یه تیکه کاغذ که امیدوارم دست هیچ بنی بشری نیفته چون ابروریزی می شه!! راستی چه جالبه که ادمه اصلا اونجوری نیستند که به نظر می یان ، یعنی از روی نوشته ها یه جور برداشت نسبت بهشون داری و از روی دیدنشون یه جور دیگه ، دوتاشون برام جالبند مخصوصا کسانی که هر دو وجهشون رو می شناسم ، بعضی ها خیلی متفاوتند ، مخصوصا اونهائی که می شناسی بعد با نوشته هاشون اشنا می شی ، در ظاهر ادمهای خشک و جدی هستند اما نوشته های اونها رو که می بینی غرق در تعجب می شی که چطور این وجه شخصیت این ادمها رو بعد از یه عمر شناخت متوجه نشدی ، شماها هم از این تجربه ها داشتید؟

 

** جای همتون خالی ، رفته بودیم پارک چیتگر دوچرخه سواری ، برای اولین بار بود که می رفتم ، پیست دوچرخه سواریش عالی بود  ،ما یه راه 6 کیلومتری رو انتخاب کردیم ، شب بود و به غیر از گروه 8 نفره ما خیلی تک و توک دوچرخه سوار بود ، اون سرازیریهاش که دیگه فوق العاده بود ، سرعتمون یه هوئی زیاد می شد منم که طبق معمول دوباره جو گرفت و خواستم از بچه ها جلو بزنم برای همین سر یه پیچ پازدنم رو تند تر کردم و دیگه خودم رو نتونستم نگه دارم و با سر رفتم توی نرده ها ، حالا خوبه نرده داشت وگرنه با کله می رفتم پائین ، فقط موقع برخورد دستم رو گرفتم جلو که به صورتم نخوره اینه که الان دستم داغون شده ، ولی با وجود این کلی خوش گذشت ، حالا قراره هفته ای یه بار بریم به شرط اینکه تنبلها بیان. شماها نمی یاین؟ کرایه دوچرخه ها هم ساعتی 600 تومانه ، یه خورده دوچرخه هاش قراضه هست ولی بد نیست. به هر حال همین دوچرخه های قراضه بهتر از یه دوچرخه نوی گرونه که گوشه خونه افتاده. نه؟؟

 

*** از جاهای تفریحی دیگه که نزدیک به تهرانه ، تنگه ساوشی است که تورها به اسم تنگه واشی می شناسند که مکان بسیار زیبا و جالبیه. حدودای 5 کیلومتری شهرستان دماوند راهیه که بعد از یکربع با ماشین رفتن و عبور از یک دهکده کوچیک به  ابتدای راه می رسی. راهی باریک که بعضی قسمتها دیگه چاره ای به جز عبور از رودخونه نداری. تنگه اول به اسم تنگه واشی خونده می شه که اين عکس همین تنگه رو نشون می ده و تنگه دوم که به آبشاری زیبا ختم می شه و به اسم تنگه ساوشی است. البته من حدود دوسال قبل رفتم و هنوز طبیعت اونجا بکر و دست نخورده بود اما جدیدا به علت اشنائی مردم با این محل زیبا و شلوغ شدنش به طبیعت انجا صدمه خورده. شنیدم که روزهای تعطیل خیلی شلوغه ، پس اگه دنبال یه محل بی سرو صدا می گردید که از طبیعتش هم لذت ببرید یه روز غیر تعطیل برید جای من رو هم خالی کنید.

**** بعضی وقتها بدون اینکه بخوای اروم اروم شروع می کنی به اهلی کردن دلت ، منتها برای اهلی شدن احتیاج به یه همراه و همقدم صبور داری که درکت کنه و پا به پات راه بره ، اما اگه دیدی وسط راه دل رم کرد و رفت بدون که همراه خوبی نداشتی و تقصیر تو نبوده...

***** اينم اخر و عاقبت عشق ورزی های اينترنتی...

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۳ امرداد ۱۳۸۳
تگ ها :