لاگیدن رمضونی

* دیدم یکماه بیشتر می شه ننوشتم گفتم برای بهونه پای ابراهام مزلو (روانشناس انسان گرا) رو بکشم وسط!

 ابراهام جان مطلبی داره به عنوان سلسله مراتب نیازها به ترتیب زیر:  

  1. نیازهای فیزيولوژیکی (غذا، آب و مسایل جنسی)

  2. نیازهای ایمنی(امنیت،نظم و پایداری)

  3. نیاز های تعلق پذیری و عشق

  4. نیاز های احترام (از خود و احترام)

  5. نیاز  خودشکوفائی

خوب حالا این چه ربطی داشت؟ صبر کن بابا جان تا بهت بگم. ابراهام می گه این نیازها در همه انسانها به صورت فطری وجود داره و رفتار انسان رو هدایت می کنه. هر چه این نیازها در ردیف بالاتر باشند از اولویت بالاتری برخوردارند و تقدم بیشتری دارند. یعنی برای اینکه کسی به نیاز 5 که خودشکوفائی است برسه باید نیازهای قبلیش تا حدی براورده باشه وگرنه کسی که گرسنه و تشنه اشه که طبق یه ضرب المثل خوشگل فارسی دین حالیش نیست. دوباره که داری می گی چه ربطی داشت؟ بابا جان خودم رو می گم که ماه رمضونی شکم گشنه ادم چه می فهمه وبلاگ چیه و نوشتن و کتاب خوندن چی چیه

البته مزلو بعد از این نیازها به این اشاره می کنه که برای انسانهای مختلف ممکنه ترتیب این سلسه نیازها تفاوت کنه مثلا هنرمندی که برای هنرش حاضره از سلامتیش بگذره، یا همین مجنون خودمون که به خاطرعشق از شماره 1 و 2 گذشت یا اصلا چرا دور بریم همین ازی خانوم خودمون که به خاطر شما گلها ماه رمضونی شیکم گشنه نشسته براتون می لاگه

** بعد از اینکه چند نفر از شماها هی اومدید گفتید بابا کتابخون بابا خُبره، کلی جوگیر شدم و فکر کردم خیلی این کاره ام و خَبریه. ولی با خوندن وبلاگ این عمو تازه فهمیدم چه قدر عقبم! بابا سرعت بابا کتابخون بابا اهل مطالعه.  

*** توی یه صحبتی فهمیدم پسردائی کوچیکه خیلی اهل ستاره شناسی و اسمونه. منم یه سرچ کوچولو براش کردم و لینک این سایت رو براش فرستادم که حسابی کیف کنه. ولی دیدم نه بابا، اقا کلی بهش برخورده می گه من خودم دو ساله عضو این گروهم و جزو انجمن مبتدیان ستاره شناسیم و می خوام برم رشته هوا و فضای شریف و رو دست انوشه انصاری بلند شم و.... اووووووووووه این پسرها به سن نوجوونی که می رسند چه قدر حساس می شند! بابا عجب کاری کردما. شما به ستاره مَنٍشیتون ببخشید!

**** خوب یه خبر خوب، کتاب کد داوینچی که برای انتشارات زهره بود و گفتم ممنوع الحضور شده الحمدالله همه بازار رو پر کرده و هر جا می ری هست. منتها کتاب 4000 تومانی رو 8000 تومان می دهند. عجب مملکتی داریم ها، ممنوع می کنند بعد با یک قیمت دولاپهنا می ریزن توی بازار. وزارت فرهنگ ارشادمون هم که خواب تشریف دارن و نمی دونند دیگه!

 ***** اَوٍ = گلرنگ !!؟ ( برگرفته از سایت دکتر شیری)

****** این سایت ساعت ادمیه. به قول دکتر شیری اینو می گن خلاقیت.  (از وبلاگ Pinkfloydish)

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٥
تگ ها :