دلبستگی یا وابستگی؟ مساله این است.

وقتی در خانواده ای به دنیا می یای بدون اینکه کسی نظرت رو بخواد، ناچارا وابسته به اون فامیل می شی اما اینکه دلبسته افراد بشی یا نه چیزیه که بستگی به خودت و محیط اطرافت داره. دلبستگی هر چند در این دنیای پرهیاهو چیز دلگرم کننده ایه اما اضافه بر شادیهاش، وقتی زمان به دوش کشیدن نگرانی ها و دلتنگی های و تلخی های دیگران می رسه چیز نفس گیری می شه که ادامه دادن رو برات سخت می کنه.

وقتی خودتی، فقط تنهایی است و بس که شاید توی لحظاتی خلا ای رو توی وجودت احساس کنی که پرکردنی نیست اما در جمع بودن علارغم همه خوبی هایی که داره و همه مهر و محبتی که دریافت می کنی لحظاتی بهت احساس خفگی دست می ده و دوست داری توی یه جای دور توی یه جنگل سرسبز بالای تپه ای در کلبه ای چوبی روزگار رو به سر کنی.

هر چند حس می کنم علارغم همه تلخی ها، بودن توی این جمع رو دوست دارم و بی منت، همراه گل ها، نیش خارها رو هم به جون می خرم. قلب

 

** استادهای دانشگاه ما کلی افراد حمایتی و دلگرم کننده ای هستند.دروغگو برای گرفتن یک پرسشنامه پیش یکی از استادهام رفته بودم. برگشته به من می گه "ببینم این پایان نامه ... برای تو بود که ما هفته پیش در موردش بحث کردیم." با شور و ذوق برگشتم می گم "بله استاد. عنوانش جالبه؟"یول گفت "همون موقع که داشتم عنوان این پایان نامه رو می خوندم گفتم این ادم یا دیوانه است یا overactive است که چنین کار سختی رو برداشته!!!" ما رو می گی؟! برای اینکه کم نیارم گفتم استاد همون دومیه. سبز

 

*** پرسشنامه MBTI که کار خانم مایرز و دخترشه که از نظریات کارل گوستاو یونگ استفاده کردند و 16 تیپ شخصیتی رو در اوردند خیلی جذابه. اگه کسی دوست داشت بگه با ایمیل پرسشنامه رو براش بفرستم تا تیپ شخصیتیش مشخص بشه. تیپ من شهودی برونگرا در اومد. که خیلی از خصوصیاتی که گفته با تیپ شخصیتی من جور در می یاد.

**** با کسی صحبت می کردم، اخرش دیدم شوخی شوخی همه چیز داره خیلی جدی جدی می شه. برگشتم گفتم "ببین من یک ادم خودخواه، خودسر و فوق العاده مستقل هستم و حرف حرف خودمه."

هنوز که هنوزه منتظرم دوباره تماس بگیره. نیشخند

 

***** کتاب مبانی موفقیت نوشته جک کنفیلد که تازه وارد بازار شده کتاب جامع و کاملی از سری کتب تفکر مثبت و کسب هدف در زندگیه که با قلم جک به شیرین نوشته شده. برای کسانی که به این سری کتاها علاقمندند خوندن این کتاب که نویسنده اش خالق کتب سوپ جوجه برای روح است پیشنهاد می شه. فقط گول عنوان نازیبای کتاب و قیافه نویسنده رو نخورید. کتابش قشنگتر از جلدشه.چشمک

****** قالب سازان عزیز لطفا کمک کنید. چطوری می تونم این ارشیو کنار وبلاگم رو محدود کنم و فقط چند ماه اخر رو بیاره و بقیه اش رو نشون نده؟

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ٢:٥٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸٧