خدای مذاکره

* نیمه شب در خواب ناز بودم و دیدم موبایلم داره زنگ می زنه. بلند شدم ریجکتش کردم و بعد سایلنت و خوابیدم. صبح براش زدم شما؟ اونم برام زده ببخشید خود شما؟ می گم شما نصفه شبی زنگ زدی بیدارم کردی. بالاخره بعد از کلی کاراگاه بازی کاشف به عمل اومد که یه شماره ای (مشابه شماره من) اسم ام اس داده به یه یاسی خانومی. یاسی خانوم هم راپورت داده به علیرضا خانی که این بابا به من اس ام اس داده من نمیشناسمش. شما بیا چک کن ببین کیه!!!

یعنی عجب ملت تعطیلی داریم به خدا

فقط جلوی خودم رو گرفتم بگم علیرضایی بابا شما چند سالته؟ این یاسی خانومتون چند سالشه؟ به نظر teenager می اومدند. یعنی امیدوارم اینطوری باشه. وای به بزرگسالانی با این بازی!

** ارکتایپ شناسی نظریه ای است که بعد از یونگ و روانشناسی عمیقی اش گسترش پیدا کرد و 8 تیپ شخصیتی مردان و 8 تیپ شخصیتی زنان از بین خدایان یونانی در امد. یکی از خدایان یونانی Hermes است. هرمس تایپ ها که خدای سخنوری اند و تیپ های شخصیتیشون می تونه از بهترین معلم ها (پیامبر) تا کلاهبردارها در نوسان باشه. خوش صحبت و اغواگر و باهوش هستند. راز الود و دارای سرعت بالای انتقال هستند. کلا در مذاکره استاد هستند.

فوق العاده این تیپ برای من جذابه و خودم یه جورایی چون به نوشتن علاقه دارم کمی از این تیپ رو زندگی می کنم و بیشتر به ادم هایی این تیپی جذب می شم.

فقط این ادم های سخنور باهوش و ای کیو بالا نقاط ضعفی هم دارند. بعضی هاشون اقیانوسی هستند به عمق یک وجب و بعضی هاشون هم نوجوان ابدی باقی می مونند و نمی تونند همه جنبه هاشون رو بازی کنند و چه قدر ادم حیفش می یاد که بذارشون کنار. یه جنبه تاریک دیگه این ادم ها اینه که می تونند کاملا از لحاظ عاطفی blind باشند. خود من یه جایی در شرایط فوق العاده سخت که انتظار همدردی از یه دوست هرمسی رو داشتم کف کردم وقتی کاملا من و وضعیت سخت منو ندید گرفت و در وضعیتی که احتیاج به ساپورت همه جانبه اش داشتم یه هو همه چیز رو رها کرد و چند وقتی ذهنم درگیر این نادیده انگاریش بود. هر چند حالا می فهمم که اون انکار و نادیده گرفتن، چندان با شخصیت کنونی اش در تضاد نیست. نوجوان ابدی کسی است که نمی خواد بزرگ بشه و خوشی های مقطعی رو بازی می کنه. روانشناسان وجودی معتقدند کسی که نوجوان ابدی می مونه به خاطر ترس از بزرگ شدنه (نزدیک شدن به پایان زندگی) و شاید از دست دادن مراقبت و حمایت دیگران باشه و به هر حال فرد نمی خواد مسئولانه با زندگیش برخورد کنه که می تونه ناشی از اضطراب مرگ باشه و سرگرم شدن به روزمرگی، اعتیاد به کار یا رابطه عاطفی یا صرفا روابط جنسی و ...

پس می تونه کارکرد دفاعی فرد برای گریز از فکر کردن به انتها و تمام شدن مقطعی از زندگی باشه.  

دکتر شیری دمت گرم. این کلاس به هم خیلی چسبید.

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۳٩٠