مافیا بازی ساختمون سازا!

با یکی از دوستانی که در ساخت و ساز شهریه یه صحبت جالب داشتم. داشت از فروش نرفتن واحدهای میلیاردی اش به زمین و زمان غر می زد. بهش می گم به هر حال این سرمایه ایه که خوابیده و از بین نمی ره. می گه نه دوستم مجبور شده ماشین 300 میلیونی اش رو بفروشه! می گم عجب فاجعه ای. حالا یه چند روزی ماشین 10 میلیونی سوار شه. می گه عمرا. یا ماشین بابا و مامانش رو می گیره یا ماشین اش رو چند تا کوچه اونورتر پارک می کنه!! و برای منی که درک نمی کنم و متعجب زده ام، توضیح می ده که علتش اینه که خیل لاشخورها منتظرن و تا کسی مجبور به فروش وسایل دم دستی اش مثل ماشین و ... می شه سریع بازار کاذبی برای شکستن قیمت های خونه اش به وجود می یارند. چون دلال و افراد این کاره دیگه می فهمند که این ادم پول لازمه و بدهکاره و خیلی راحت می شه قیمت هاش رو پایین اورد!

یا تعریف می کرد که خریداری پیدا شده بود و بعد از چندین ساعت چونه زدن و چون با پول نقد می خواست خرید کنه قیمت رو از متری 7 میلیون به 4.8 رسوند. موقع امضا قرارداد یه هو می گه من باید بابام هم سر امضا کردن قرار داد باشه و چون الان 12 نصفه شبه فردا می یاد. و خریدار رفت و برنگشت. می گم خوب این مشکلش چیه. یکی دیگه. می گه نه دیگه الان دیگه قیمت شکسته شده و بازه. سریع به دلال ها و افراد دیگه خبر می ده و مشتری بعدی که بیاد دیگه از 4.8 شروع می کنه.

عجب مافیا بازیه این دنیای ساخت و ساز! خدایا شکرت برای این لقمه نون بخور و نمیر کارمندی! من که حوصله و حس این همه استرس کاری رو ندارم :دی

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩٠
تگ ها :