حس حقارت و عقده حقارت!

الان دارم سی دی آموزشی انواع مردان تالیف سهیل رضایی رو گوش می دم. (بنیاد فرهنگ زندگی) فعلا سی دی ارک تایپ زئوس هستم. تا اینجا یه بحث فوق العاده راجع به حقارت و عقده حقارت داره که خلاصه اش اینه:

احساس حقارت: یه حس طبیعیه که برای هر کدوم از ما ممکنه پیش بیاد و اگه بهش آگاه بشیم به تواضع در رفتار می انجامه. فردی که دچار حس حقارته می دونه تحقیر دیگران چه قدر زننده است، این فرد به شما فهم می ده چون فهمیده چی به سرش اومده و از زخم هاش اکسیر درست کرده، اکسیر نجات بخش.  با احساس حقارت یه احساس تلخی ایجاد می شه ولی می تونید با اون احساس گفتگو کنیم.

عقده حقارت: اگه از تحقیر دیگران شاد بشیم یا با دیدن کسی که از ما بالاتره حالمون بد بشه، عقده حقارت در ما پررنگ و فعاله که مخربه. چنین فردی از زخم هاش سم گرفته و با سرنگ دائم به دیگران تزریق می کنه! این فرد از تحقیر گذشته به عقده حقارت ساخته و این عقده حقارت گلوش رو چسبیده و ولش نمی کنه و انواع و اقسام مشکلات رو به وجود می یاره. پس بزرگترین کاری که می خواد بکنه تحقیره! عقده حقارت ما رو اداره می کنه و تحت اختیار اون عمل می کنیم. واکنش هامون دیگه در اختیار خودمون نیست. و اولین کاری که باید این فرد بکنه آگاه شدن به دردها و زخمها و گذر از اون هاست.

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩٠