تفاوت بزرگی است بین انکه می داند و انکه عمل می کند

خوشبختانه دوباره داره زنگ صدای خندانم بر می گرده و اینو دوستانم هم بازخورد دادند و می دند و این یعنی روند شفا به خوبی داره پیش می ره.

نمی دونم این مشکل چه قدر گریبانگیر من شده اما یکی دیگه از نقاب هایی که امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی فراگیر شده نقاب شبکه های اجتماعیه به این نحو که  هر کدوم از ما با نوشته هامون با هم در ارتباط هستیم و به خاطر محرومیت از روابط حقیقی و واقعی، شخصیت افراد و خودمون از طریق نوشته هامون منتقل می شه و واقعا بعضی از ما نوشته ها و عقاید جالب و پر زرق و برقی هم داریم به خصوص که با بودن این همه کتاب و وبسایت دسترسی به نوشته های بزرگان داخلی و خارجی بسیار سهل و آسانه و کپی کردن از اونها راحت تر. اما نکته مهم تر اینه که چه قدر پایبند به همون جملات و کلماتی هستیم که ازشون دم می زنیم. دارم سعی می کنم تا در حد ممکن شکاف بین فضای مجازی و واقعی خودم رو کم کنم اما برام کار چندان سهلی نیست! اما خوبیش اینه که از وقتی تفاوت خود حقیقی و خود مکتوبم رو دیدم دارم سعی می کنم این رو بسطش بدم به همه دوستانی که فقط در فضای مجازی می شناسمشون و تصویری بر خلاف واقعیت از اونها برای خودم نسازم. چون اگر عمل کردن به راحتی نوشتن بود امثال محمد، بودا، شریعتی، مادر ترزا، گاندی و ... بیش از این بود که هست. و حقیقتا از بزرگان نوشتن و از او دم زدن سهله اما عین اون زندگی کردن و عمل بر طبق باورهاته که سخته!

پس امید به فهم و شجاعتی که کمکم کند تا عمل کنم بدانچه که می دانم که تفاوت بزرگی است بین انکه می داند و انکه عمل می کند. آمین.

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
تگ ها :