سریال Homeland (وطن)

 وقتی در برنامه گلدن گلاب 2012 این سریال به عنوان بهترین سریال انتخاب شد مشتاق دیدنش شدم. سریال واقعا مطابق گفته های بالاست و جذابیت داره اما حالا که دو فصلش رو کامل دیدم، از دیدنش  به خاطر چرندیاتی که در قالب سریال به خورد ملت می دهند اذیت شدم. ابونظیر رهبر القاعده که بعد از بن لادن بر مسندش تکیه زده مردی به تصور کشیده شده که با ایران همکاری داره و در تلافی حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران قصد حمله به امریکا و بمب گذاری داره و می خواد حموم خون در امریکا راه بندازه. نکات ظریفی برای خراب کردن چهره مسلمونها در این سریال وجود داره. مثل وقتی که ابونظیر سرباز امریکایی رو به خونه اش می بره تا به پسر 6 ساله اش انگلیسی یاد بده و پسر با سرباز ارتباط بهتری برقرار می کنه تا پدرش، حتی از پدر می ترسه و سرباز امریکایی حمایتش می کنه. یا زن رهبر حزب الله که شوهرش رو به سیا می فروشه و در خلال سریال می فهمیم که شوهرش رفتار فوق العاده بدی با اون داشته. یا حمایتی که القاعده از ایران می کنه و اینکه هر مسلمانی در خاورمیانه و اسیا قصد نابودی امریکا رو داره و ...

کلا محتویاتش چرند بود. سریال جذابه و با جذابیتش هر هفته داره این محتویات رو به کله امریکایی ها فرو می کنه. من ترسیدم. وقتی فیلمی بر ضد ایران ساخته می شه تاثیرش به مراتب کمتر از سریالیه که به طور متناوب نمایش داده می شه. فکر کنم تاثیر این سریال بر روحیه ضد ایرانی آمریکایی ها زیاد باشه.  

خلاصه داستان
پس از هشت سال یک سرباز آمریکایی که همه گمان می کردند مرده است توسط نیروهای ویژه پیدا می شود. همه از بازگشت او احساس شادمانی می کنند اما خانواده اش از بازگشت او شگفت زده هستند. وضعیت خانواده او در نبود برودی پیچیده شده است . کلیر دینز، به عنوان کری مدیسون که در نقش یک مأمور عملیات سیا به ایفای نقش می پردازد، پی برده نیکلاس برودی که توسط القائده به عنوان یک زندانی جنگی به اسارت گرفته شده، توسط دشمن شستشوی مغزی داده شده است و اکنون یک خطر جدی برای امنیت ملی به حساب می آید. او سعی می کند رؤسای خود را برای زیر نظر گرفتن برودی متقاعد کند اما کسی حرف های اورا باور نمی کند، در نتیجه کری تصمیم می گیرد خود دست به کار شود و برودی و خانه او را زیر نظر بگیرد. برودی از نظر روانی و ذهنی در وضعیت خوبی نیست و گاهی اوقات رفتار های عجیبی از او سر می زند که کری را بیشتر به شک می اندازد. از سوی دیگر یکی از جاسوس ها خبر می آورد که ابونظیر، تروریست مسلمان و رهبر القاعده، نقشه هایی برای کارهای تروریستی در آمریکا دارد و کری فکر می کند که ابونظیر با برودی در ارتباط است...

معرفی
"وطن" یک سریال تلویزیونی مهیج روانشناختی و درام آمریکایی شکل گرفته توسط هاوارد گوردون و الکس گانزا، بر اساس سریال اسرائیلی "هاتوفیم" (زندانیان جنگی) است. در این سریال بار دیگر مسلمانان به عنوان دشمنانی برای آمریکایی ها معرفی می شوند، اما داستان این سریال بر خلاف نمونه های دیگر درام فوق العاده جذابی دارد، به گونه ای که ببینده را تا لحظه آخر میخکوب می کند. هیجان این سریال هم بشدت درگیر کننده و مثال زدنی است.
این سریال که در آمریکا در کانال شوتایم (سازنده سریال دکستر) پخش و توسط فوکس 21 تهیه و تولید می شود، در 2 اکتبر 2011 برای اولین بار نمایش داده شد. و جایزه گلدن گلاب 2012 برای بهترین سریال و بهترین بازیگر زن سریال را دریافت کرد.

 

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها :