بیمارستان صارم - تلفن 4702

پریشب دکتر صارمی که بنیانگذار بیمارستان صارم واقع در اکباتان مهمان ماه عسل بود. مرد نازنینی بود. من قبل تر بیمارستان صارم رو برای زایمان انتخاب کرده بودم. به خاطر محیط زیبا و برخورد مناسب با خانم های حامله. از هفته 20 ام از استخر این بیمارستان که مخصوص خانم های بارداره استفاده می کنم. هزینه اش برای یک جلسه 30 تومانه. البته متشکل از یکساعت ورزش همراه با مربی و 1 ساعت ورزش در استخر همراه با مربی است با نام آکوا ژیمناستیک که من دوساعتش رو توی اب می گذرونم از بس که عاشق اب بازی هستم. وقتی در استخر هستم احساس می کنم همان ازاده قبل بارداری هستم و راحت می تونم تحرکات قبلیم رو در اب داشته باشم. بدوم. شنا کنم. ورزش کنم و سرحال بیام و کمی کمر دردم رو فراموش کنم.

کلاس های بارداری هم هر هفته در این بیمارستان برگزار می شه. هزینه هر جلسه 15 تومانه و اطلاعات خوبی راجع به بارداری، زایمان طبیعی و سزارین، نحوه مراقیت از کودک در منزل و شیردهی و مراقبت های بعد از بارداری ارائه می کنه. یه نکته جالب که در یکی از این کلاسها شنیدم راجع به فرهنگ زایمان سزارین بعد از انقلاب بود. طبق گفته دکتر صارم در بحبوهه انقلاب که حکومت نظامی بود و بعد از اون که جنگ شروع شد و خطر بمباران تهران و سایر نقاط رو تهدید می کرد اکثر زایمان ها در روز انجام می شد و اگه زایمانی به درازا کشیده می شد به خاطر پرهیز از نخوردن به شب و خطراتش برای مادر به سزارین روی اورده می شد. و اینطور شد که فرهنگ زایمان در ایران از طبیعی به سزارین تغییر کرد و سعی دکتر با این اموزش ها در بیمارستانش برای اینه که دوباره فرهنگ زایمان طبیعی رو در کشور جا بندازه.

پسرم شایان هفته 30 امش رو هم پشت سر گذاشت و خدا رو شکر همه چیز که تا الان اکی بوده. ایشالله این 10 هفته اینده رو هم به سلامتی بگذرونه و پسرم سالم به دنیا بیاد. الهی امین. 

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٥
تگ ها : حاملگی ، روزمرگی