جوابيه!!

توی مطلب قبلیم که در مورد فرزند خوانده بود نوشته بودم که یکی از شرطهائی که دولت برای خانواده هایی که تمایل به سرپرستی کودکی رو دارند گذاشته اینه که فرد مذکور متاهل باشه که من گفته بودم که حتی یک دختر و یا پسر مجرد هم می تونه به خوبی از عهده سرپرستی بچه بربیاد البته اگر از لحاظ اخلاقی فرد قابل قبولی باشه.

 

ولی یکی از دوستان کامنتی گذاشته بود  به این عنوان که "من دزد دست دختر مجرد نمی دم چه برسه به بچه ام!!"

 

من نمی دونم این طرز فکر غلط کی می خواد از فکر و ذهن مردان جامعه امروزی ما پاک بشه که در خیلی از موارد زنان همانند مردان و شاید هم بهتر از آنها قادر به انجام کارها هستند. در حال حاضر به مدت 25 سال زمام امور مملکتی رو فقط اقایون قبضه کردن که از حال و اوضاع کنونی معلومه که چه گندی به مملکت زدن که حالا حالاها درست نمی شه. توی خیلی از خونه هایی که زن نقش مدیریتی رو داره مرد خیلی موفق تر هست ولی متاسفانه تا حالا نقش زنان در پشت مردان گم و گور شده و حق و زحمات انها نادیده گرفته شده.

 

حتی در حال حاضر که تعداد ورودیان دختر به دانشگاهها از اقایون پیشی گرفته ، داد و هوار این نصفه پرمدعا و زورگوی جامعه بلند شده که در حق پسران اجحاف می شه!!! در صورتیکه تا قبل از این که دانشگاهها در قبضه پسران بود هیچ اعتراضی بلند نمی شد. بعد از اتمام تحصیل هم مدرک تحصیلی این زنان بوسیله مردی که با نام گرفتن همسر خود را مالک روح و جان ان زن می بیند با مدرک تحصیلی خانه داری عوض می شود و حق طبیعی کار کردن از این زنان گرفته می شود تا تنها به شغل مقدس همسر داری و بچه داری مشغول شوند. بعد دولتمردان ما استدلال می کنند که اکثر دختران بعد از اتمام تحصیل خانه دار می شن و به بازار کار نمی یان به همین دلیل باید تعداد پسران تحصیلکرده بیشتر باشه.  ولی کسی در پی چرای این نیست که چرا این دختران بعد از 4 سال زحمت و تلاش حالا دوست ندارن و یا نمی تونند که میوه زحمات خودشون رو بچینند و به بهانه های واهی از کار کردن باز می مونند.

 

زنان جامعه ما حق رسیدن به پستهای بالای حکومتی رو ندارن چون در قانون ما این طور امده و صد البته این قانون به وسیله یکمرد نوشته شده نه یکزن.  کنوانسیون رفع تبعیض از زنان در جائی رد می شه که هیچ زنی نیست تا از این حق دفاع کنه و به هیچ زنی فرصت دفاع از این حقوق طبیعی رو که در سرتاسر دنیا اجرا می شه نمی دن. جایی که مردانی اخمو و عمامه به سر این حکم الهی رو بر طبق مخالفت با قوانین الهی رد می کنند!!

 

 زنی که برای دفاع از حیثیت و شرفش مردی و یا شاید حیوانی رو کشته به اعدام محکوم می شه تا درس عبرتی باشه برای سایر زنان تا بدونند جان یک مرد پرارزشتر از حیثیت  یک زن است!!

 

توی جامعه اسلامی کنونی ما  یکزن شوهر دار و یا یک دختر مجرد فقط با اسم شوهر و پدر هویت پیدا می کند ، حق سفر به یک کشور خارجی ، حق کار کردن ، حق زندگی ، حق عاشق شدن ، حق تنها زندگی کردن ، همه و همه منوط به اذن شوهر و یا پدر است و قانون هم پشت سر این مردان است و انها را حمایت می کند!!

 

قوانین سطر به سطر برای حمایت ازمردان نوشته شدن و کسی برای این جنس دوم تره هم خورد نمی کنه ،  چطور می شه انتظار داشت که قوانین به نفع ما باشند در صورتیکه قانون گذار و مجری قانون در قبضه این جنس به اصلاح دست اول هست؟؟؟

 

و به خاطر این قوانین و ذهنیت حاکم بر جامعه بعضی از اقایون کم کم داره باورشون می شه که این جنس دوم هیچ کاری رو درست نمی تونه انجام بده حتی اگر تربیت یک بچه باشه و اینو فراموش می کند که غریزه مادری جزو لاینفک همه زنان است حتی اگر خودشون صاحب فرزندی نباشند و می تونند این محبت رو به بچه های دیگه هم ارزانی کنند. و به خاطر این باورهای غلطه که به خودشون اجازه می دن این طور این زنان را به تمسخر بگیرن و به اونا بقبولونند که از پس هیچ کاری بر نمی یان.

 

به امید روزی که همه این مردان به راه راست هدایت بشن و دست از این باورهای خرافاتی که احتمالا به خاطر نوع زندگی که دارن هست بردارن. (تکبير)

 

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ مهر ۱۳۸٢
تگ ها :