معافيت

* می گن طرف توی خونه خودش هم ارامش نداره حالا شده حکایت ما ، یکی از دوستام پا به پای من نوشته ها و کامنت هام رو می خونه و برای دونه به دونه اش توضیح می خواد.!!!
این چرا این حرفو به تو زد ، این کامنت یعنی چی. تو چرا این کار رو کردی. چرا اینجا رفتی منو نبردی!! خلاصه این وبلاگ شده مایه دق من. اصلا شاید درشو تخته کردم. چون اصلا حوصله ندارم برای هر کاری که می کنم توضیح بدم.  
 
** دیروز بالاخره کارت معافی داداشی من اومد. من اصلا نمی دونم کی گفته باید اینا معاف بشن!! یکیشون که سربازیش رو خرید این یکی هم که مشمول عفو رهبری!! شد. من گفتم اینا رو ببرن سرباری بلکه درست بشن ولی از شانس بد من هیچ کدومشون رو نبردند. حالا هم همه اهالی محترم خونه دارن با دمشون گردو می شکنند. البته برای فرهاد سربازی خیلی لازم بود از بس که این بشر مغروره ، اوایل می گفت من زندان می رم ولی سربازی نمی رم ، منتها درست همین امسال که فکر کرد شاید سربازی بهتر از زندان رفتن باشه و داشت کاراشو می کرد که به جای زندان بره سربازی!! این فرمان عفو صادر شد. اصلا من شکم برده نکنه فرهاد و رهبر معظم اله دستتشون توی یه کاسه باشه!! اخه مگه می شه ادم انقدر خوش شانس باشه!! (حالا بهش نگید ها ولی منم یه خورده براش خوشحال شدم)
راستی این جریان معافی لاغر بودن یا زیاده از حد چاق بودن چیه؟؟ چون پسر عموم از فرط نخوردن در شرف موت هست. گفتم اگه الکیه انقدر به خودش زحمت نده. اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره لطفا به من بگه ، ثواب داره این بچه خودشو داره از بی غذایی می کشه!!
 
*** دین اسلام خیلی اوقات سختگیریهای زیادی داره که عمل کردن به اونها خیلی اعتقاد می خواد و یا خیلی تعصب!!
دو تا از دختر و پسرهای فامیل ما عاشق هم شدند و قصد ازدواج داشتند ، موقع مطرح کردن این موضوع با خانواده هاشون ، کاشف به عمل اومد که این دو تا فامیل سببی هستند. حالا چطور؟
مادر پسر که از اون خانمهای قدیمیه که در سن پائین ازدواج کرده و طبعا فرزندان زیادی هم دارد. موقع به دنیا امدن اولین فرزند پسرش ، پدر دختر مورد بحث ما رو هم که نوزادی بوده شیر می دهد. حالا طبق این قوانین شیری این پسر ، عموی سببی دختر محسوب می شه!!! من که نفهمیدم شما چطور؟؟
اخه ادم چطوری با یه خورده شیر (اونم تازه پاستوریزه نه!) می شه عموی ادم ، والله ما که سر در نیاوردیم.
خلاصه بیچاره ها حالشون خیلی گرفته شد. همه که تا حالا موافق بودند شدند مخالف سرسخت این ازدواج. ببینم توی دینهای دیگه هم همچین قوانینی داریم یا این فقط مختص اسلامه؟؟؟؟
 

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ آذر ۱۳۸٢
تگ ها :