عقايد مخالف

* توی مطلب قبلیم یک اشتباه شرم آور کردم که جناب شیخنا حامد (دامه البرکاته) تصحیح فرمودند :
 
"ببين دخترم!! محرم نسبی مربوط به روابط خونی(فاميلی)مثل دايی وخاله و..محرم سببی به سبب ازدواج هست مثل مادر زن و...محرم رضايی هم به سبب شير دادن طی شرايط خاص برقرار می شه..."
 
دستت درد نکنه پدر جان ، ایشالله خدا شما رو از ما نگیره ، وجود علمائی مثل شما چراغ هدایتی است برای ما گمراهان ، ولی خدائی فقط حامد فهمید ها بقیه اتون مثل من نمی دونستید یا احتمالا هیچ کدومتون مطلب رو نخونده بودید و یکراست به سراغ کامنت رفته بودید.
 
دیگه اینکه دوست جدید و خوبم نیوشا که مسیحی هستند گفتند که ما توی دینمون همچین چیزی نداریم. بببینم پس محرم رضایی (نه سببی) فقط مختص اسلام هست؟
 
** دو سه سال پیش یه استاد روزنامه نگاری داشتم که خیلی دوستش داشتم (کلاس به صورت متفرقه بود)  انسان بسیار باهوش و دانائی بود و البته هست ،  یکی از تحقیقاتی که باید انجام می دادیم در مورد روزنامه ها بود ، به بچه ها گفت که هر کدوم روزنامه ای انتخاب کنند که من هم بنا به رویه ام یکی از روزنامه های چپی رو انتخاب کردم (که الان درش تخته شده) ، از هر کدوم ار گروهها می پرسید که چه روزنامه ای رو انتخاب کردید  و توی لیست وارد می کرد موقعی که به گروه ما رسید بدون اینکه از من بپرسه گفت برای گروه شما کیهان رو وارد کردم ، من یه لحظه بهت زده بهش نگاه کردم و گفتم ولی من از این روزنامه متنفرم ، گفت دلیلی نداره از چیزی خوشت بیاد و بعد بری سراغش ، اینم از روی قصد بهت دادم.
خلاصه کلی باهاش جروبحث کردم ولی کوتاه نیومد که نیومد ، اینه که به اجبار مجبور به تحقیق درباره کیهان شدیم ، به مدت چند هفته تمام روزنامه هاش رو زیر و رو کردیم و حتی به محل دفتر این روزنامه هم رفتیم ، البته اینم بگم که وارد شدن به این محل خیلی کار سختیه و هر کسی رو هم راه نمی دهند ما هم اگه یک پارتی دم کلفت نداشتیم نمی تونستیم وارد بشیم و حتی مصاحبه انجام بدیم  ، توی مدتی که درباره این روزنامه تحقیق می کردیم خیلی چیزهای جدیدی یاد گرفتم که قبلا نمی دونستم به طوریکه الان خیلی خوشحالم که استاد این روزنامه رو به اجبار به گروه ما داد ، البته موضعم نسبت به این روزنامه تغییری نکرد کمااینکه اکثر کارمندهای کیهان هم از دست روسای خودشون دل خوشی نداشتند و موضع اونها رو تائید نمی کردند  ، اما تحقیقمون هم نسبتا خوب از اب در اومد و بین گروهها اول شد ، فقط خواستم اینو بگم که بعضی وقتها ادم اگه سراغ چیزهایی بره که باهاشون مخالفه و هیچ سنخیتی با افکارش نداره خیلی بهتره تا اینکه سراغ مسائلی بره که براش به عنوان یک اصل پذیرفته شده چون کلنجار با عقاید متفاوت و حتی ضد ادم رو پخته تر می کنه و باعث می شه که فکر بازتر بشه.
 
*** دوباره توی مطلب قبلیم یه چیزی در مورد یه کسی نوشته بودم که پاک کردم فکر کنم فقط خودش هم فهمید. این توضیح هم برای اونه ،
 
 من به خاطر بد اومدن از کسی مطلبی رو پاک نمی کنم موضوع سر این بود که فکرکردم شاید شما از شوخی خوشتون نیاد و خیلی بهتون برخوره!! (اشتباه کردم؟؟ می دونم که خیلی ناراحت شدی) دوست ندارم اینجا کسی رو ناراحت کنم ، خودم هم فکر نمی کردم و اصلا قصدم نبود که اینجا کسی ناراحتم کنه ولی همون طوری که بهتون گفتم شاید من بیشتر از اینکه با عقلم کار کنم احساساتی هستم (الان دوباره شما همین رو بل بگیرید و بگید ...) به هر حال کاری به این چیزا ندارم ، دارم سعی می کنم که دیگه اصلا حرفهای دیگران روم تاثیر نذاره و به خاطر عقابد دیگران ناراحت نشم ، به قول معروف عیسی به دین خود  آزی هم به دین خود.
 

  
نویسنده : زادبانو ; ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳۸٢
تگ ها :