سیل

قبل ترها با هر غمی که در دلم جای می گرفت سریع سعی می کردم که با هر مخدری مثل سفر، کوه، کتاب، صحبت با دوستان و ... آرومش کنم ولی این روزها سعی می کنم (هر چند زمان هایی نافرجام) که بهش گوش بدم. گروه درمانی باعث شده چیزهایی در وجودم به هم زده بشه که سال ها فکر می کردم که هیچ غباری از اون بر دلم باقی نمونده. اما موقعی که داشتم در جلسه ای راجع به مرگ ها و جداییهای عزیزانم حرف می زنم اونم بعد از یکی دو دهه که از حادثه ها گذشته وقتی دیدم هنوز مثل اول تر و تازه در قلبم حضور دارند و بارون چشمام رو نمی تونم کنترل کنم از خودم، دلم و احساسی که پشت این اشک ها بود حیرت زده شدم! انگار بغض و گریه ای که به زمان خودش رها نشده بود سدی رو که سال ها جلوش رو گرفته بود درهم شکسته و طغیان وار  راه خودش رو به جلو می بره و من و دلم هم این روزها، دست بسته و به ناچار فقط نظاره گرش شدیم!

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاور هاستینگ

سلام دوست من خسته نباشبد وبلاگ خوب و زیبایی داری با کمترین هزنیه میتونید یک وب سایت زیبا و مستقل با طراحی رایگان راه اندازی کنید با من تماس بگیر تا توضیحات بیشتر بدم ...... 09358277721 09354556918 021-66054902 powerhosting.ir@gmail.com www.powerhosting.ir/convert-blog-to-website راه اندازی فروشگاه آنلاین راه اندازی فروش کارت شارژ آنلاین راه اندازی تالار گفتگو و فروم راه اندازی سایت دانلود راه اندازی سایت چت و ..... دامین ir یکساله 4500 دامبن ir پنج ساله 14500 دامین com یکساله 40000

نرگس

خوش بحالت که تو گروه راحتی حداقل نسبت به من. من هنوز انگار با خودمم رو در بایستی دارم[خمیازه]

نرگس

می خواستم یه شکلک داغون [خنثی]بذارم اشتباه شد[زبان]

*ناتالی

اگر اینجا پیشم بودی برای خودم و تو یک دمنوش برگ به لیمو درست میکردم [گاوچران]

مونا

جالبه منم جديدا به ي چيزي رسيدم، قبلتر ها وقتي غمي بود يا از دست دادني سعي ميكردم محكم باشم، صبور و مدام به خودم ميگفتم كه نبايد اين منو از پا دربياره نبايد بهش اجازه بدم ضعيفم بكنه و.. اما حالا به اين رسيدم كه من به عنوان يه انسان حق دارم ناراحت باشم اشك بريزم و چند روزي غمگين باشم اشك بريزم ،بايد به خودم اين اجازه رو بدم ، و البته اينكه " هر چيزي كه نتونه شكستم بده قويترم ميكنه"

بانو

میشه در مورد کلاسهای گروه درمانی بیشتر توضیح بدهید؟

صدیق

بعضی حسهایی مدفون شده در زمان و نه درمان شده یه جاهایی دوباره سر در می آرند و چه خوبه جاهایی که حریم امنی هستند با آنها دیدار کنیم. درمانهای گروهی رو دوست دارم چون با عث می شه ترسم از خودم درمان شه.

آنا

عزيز دلم ... [ناراحت]

فاطمه

سلام منم سال ها گروه دکتر صنعتی رو می رفتم (تقریبا 6 سال) آلان ولی مطمئن نیستم به اثر درمانیش می توتن ازت بپرسم آلان شما گروه چه دکتری رو شرکت می کنید

پدیده

سلام، داشتم راجع به کتاب درمان شوپنهاور جستجو می کردم که صفحه ی شما رو پیدا کردم، من هم یکی از طرفداران پر و پا قرص اروین یالوم هستم و از خوندن کتاب هاش خیلی لذت می برم، اما هنوز کتاب درمان شوپنهاورو نخوندم و توی برنامه ام هست که حتما بخونم، اما از اونجایی که خودم گروه درمانی می رم نگرانم که خوندن این کتاب به دلیل وسواس فکری ای که دارم باعث مقایسه بین روش اروین یالوم (که من روشش رو قبول دارم) و روش گروه خودم بشه و اعتمادم به گروهم از اینی هم که هست کمتر بشه! همینجوری اینها رو محض درددل گفتم!!! بعدش هم اگه از نظر شما اشکالی نداره می تونم اسم گروه درمانتون رو بپرسم؟