واژه های تهی از معنا!

اون جریمه ای که برای رک بودن یا طعنه زدنم رو کنار گذاشتم کردم 1000 تومان هرچند برای هفته گذشته تقریبا 20 تومانی پیاده شدم. ولی به غیر از حس طنز تلخی که نشان دهنده کنترل کم روی افکار و زبان ام هست، نکته جالبش اینه که چه قدر دارم حساسیت هام رو روی انتخاب کلمات افزایش می دم و مسئولیت اش رو به عهده می گیرم. قبلا انقدر روی جملات ام آگاهی نداشتم ولی حداقل این جریمه مالی این تاثیر مثبت رو داره.

ولی موضوع اینه که فهمیدم چطور می شه کلمه ای مثل همدردی رو که یک کلمه کاملا انسانیه وبه مسائل نوع دوستی مربوط  می شه خیلی راحت با افراط بهش گند زد. اشنایی رو در یکی از محل های قدیمی تهران از دست دادیم. در طی سه روز گذشته، بعضی از این "نوع دوستان" روزی 3 بار برای ابراز همدردی سر می زدند! صبح، ظهر، شب. به غیر از بار غمی که روی دوش سوگ دیدگانه، باید بار پذیرایی از این ادم ها رو هم تحمل کنند و خستگی هم اضافه بر غم داغ از دست رفته می شه. یعنی کی می شه چنین فرهنگ های نابجایی منسوخ بشه!

هر چند از ماست که برماست!

/ 2 نظر / 7 بازدید
mina

سلام.تک تک ماها یه رسمو می سازیم وباعث بقای اون می شیم یه مثال زنانه الان تو سرویس جهاز چند تا دختراستکان کمر باریکو نعلبکی گل سرخ هست من که دارم شما چطور.......

mina

سلام .من جدی گفتم ادرس بده برات بفرستم.