اعتیاد زمستونی

فعلا به طرز اعتیادگونه ای دارم سریال می بینم و عجیب برام ارام بخشه، من رو می بره به دوران دبستان ام که کتاب های ژول ورن رو می خوندم و درشون غرق می شدم.

یکیش سریال Alphas بود که دو تا سیزنش رو دیدم و بقیه اش هنوز نیومده. یه دکتر عصب شناس به نام روزن  که زیر نظر وزارت دفاع آمریکاست با مجموعه ای از افرادی کار می کنه که هر کدوم قابلیت های خاصی رو دارند و با جرم و جنایت مقابله می کنند. دو تا از افراد روزن که خیلی برام جالب بودند، یکیش  نیناست که توانایی القاکنندگی (متقاعد کردن دیگران) رو داره، یه جورایی توانایی هیپنوز کردن دیگران رو داره و حالا فهمیدم چرا افراد انقدر در مورد هیپنوتیزم حالت دفاعی دارند. هم در این سریال، هم در سریال Fringe که به شبه علم می پردازه و هم در فیلم هایی مشابه این دو در مورد هیپنوتیزم اطلاعات غلطی به عموم منتقل می شه. مثل اینکه فرد هیپنوتیزم شونده از خودش اراده ای نداره، هیپنوتیزور می تونه فرد رو تحت فرمان خودش در بیاره، هیپنوز نوعی خواب هست، فرد چیزی از وقایع رو به یاد نمی یاره و ... . قبلا اینجا در مورد هیپنوتیزم علمی نوشته بودم.

 و ریچل پریزاد که 5 حس اش خیلی قوی کار می کنه مثل شنیدن صداهایی از فاصله بسیار دور و ... در چند جای این سریال بر ایرانی بودن ریچل تاکید می شه. خانواده اش از تهران مهاجرت کرده بودند و چند جایی هم به زبانی حرف می زنند که اشاره می شد فارسیه ولی من که هیچی ازش نفهمیدم  و متوجه نشدم که به چه زبانیه و یه جا به غذای محلیشون اشاره می شه که هومس اه در صورتیکه این غذای محلی عربهاست و ما در دبی تست اش کردیم.

خلاصه به اسم فیلم چه اشتباهاتی به خورد ادم ها داده می شه!! ولی به غیر از اشتباهاتی این چنین این نوع فیلم های علمی تخیلی عجیب جذابند!

/ 7 نظر / 6 بازدید
بانوی تابستان

من و ماهور هم این سریال رو دیدیم و دقیقا در مورد لهجه ی مثلا فارسی ریچل ما هم کلی بهش ایراد وارد کردیم ... آزی اگر سریال های افسانه ای تخیلی دوست داریgame of throns (بازی تخت و تاج) حرف نداره و خیلی ی ی ی ی قشنگه! اگر هم تاریخی دوست می داری سریال اسپارتاکوس وthe thoudors (اگر اشتباه ننوشته باشم) خیلی قشنگه! لبته بگم این چندتا سریال رو نمی شه در کنار خانواده دید گفته باشم [زبان][نیشخند]

سارا(گاه نوشت های من)

سلام عزیزم مدت هاست دیگه هیچ سریالی رو دنبال نمی کنم. دنبال کردن سریالا برام سخته حتی اگه جذاب باشن. نمی دونم چرا؟

*ناتالی

ای آزی جان توی اغلب کتابهای به زبان انگلیسی مینیایتورهای ایرانی رو به اسم عربها معرفی میکنن. [بازنده]

majid چرتکه

سلام کجایی شما؟؟/

آزی جونم کجااااااااااایی شما؟؟؟ [ماچ]

بانوی تابستان

سلام آزی جونم کجایی دوستم؟!!

شادی

آزی جونم کجااااااااااایی شما؟؟؟ [زبان][لبخند]