نامه سرگشاده به ارگان ها مقامات و رسانه های بين المللی

* یه مدت زمانی بود که به خاطر قولی که به مامان داده بودم دور و بر سیاست که نه اتفاقهای دور و برمون هم نمی رفتم، ولی چشمای آدم باید خیلی کور و قلب باید خیلی بی احساس باشه که نبینی و حس نکنی، درد و رنج ادمهای دور و برت رو نادیده بگیری و امثال گنجی رو تنها بذاری تا توی این سیاست بازیهای کثیف این دوره از بین برند، گنجی می تونست خیلی راحت زندگی کنه و مثل خیلی از آدم های دور و برش از امکاناتی که انقلاب براشون فراهم کرده استفاده کنه، خیلی شجاعت و شهامت می خواد که وسط راهی که به نظر امن و پر از موقعیت برات هست خودت رو به چاله چوله های یه راه دیگه بندازی و حاضر به عوض کردن راهت با وجود همه مشکلاتی که برات پیش می یاد، هم نباشی. حالا تنها کاری که از دست من و تو بر می یاد پخش کردن این نامه و رسوندن صدای مظلومیت این آدم به دیگران هست، اگه گنجی اینو نمی بینه، من و تو هستیم و می بینیم و این کار رو نه به خاطر امثال گنجی که به خاطر آزادی از دست رفته خودمون می کنیم و به خاطر از بند رستن همه انسانهایی که به جرم اظهار عقیده در بندند. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

از وبلاگ مجيد زهری:

لطفاً با کپی‌کردن این متن در وبلاگ‌های‌تان، به حرکت اعتراضی وبنگاران و روزنامه‌نگاران بپیوندید:

اکبر گنجی قدیمی‌ترین روزنامه‌نگار ایرانی‌ست که به دلیل ابراز عقيده و دفاع از آزادی و حقوق حرفه‌ی روزنامه‌نگاری، زندانی است. وی به بهانه‌ی انتقاد از مقامات دولتی، به دستِ بالاترین مقامات قوه‌ی قضائیه‌ی جمهوری اسلامی، محكوم شده است و تا این لحظه بيش از ٦١ ماه است كه در زندان به‌سر می‌برد. او در طول اسارتش به انتشار "مانیفست جمهوری‌خواهی" -اثری که به قصد ارائه راه‌کار برای رسیدن به جامعه‌ی باز و دموکرات نگاشته شده است- و دعوت مردم به نافرمانی مدنی مبادرت ورزیده است و از همین‌رو به سختی مورد خشم و کینه‌ی حاکمان و مسئولان قضایی قرار گرفته است که از طریق سوء استفاده از قدرت قانونی، سعی در خاموش‌ساختن صدای وی دارند، به‌طوری که حتی دکتر ناصر زرافشان وکیل مدافع گنجی نیز هم‌اکنون در زندان به‌سر می‌برد. اكبر گنجی در اعتراض به برخورد ناعادلانه و غير قانونی با وی و عدم برخورداری از مرخصی استعلاجی، از ساعت ‌١٩ پنجشنبه ‌٢٩ ارديبهشت ‌٨٤ اعتصاب غذای نامحدودی را آغاز کرده است و این در حالی‌ست که وی به‌شدت بیمار است و نیاز مبرم به درمان‌های ویژه دارد. ما روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان ایرانی نگران سلامتی گنجی هستیم و به دلیل خودداری مسئولین قوه قضائیه از آزادی و درمان وی، خواهان اقدام فوری نهادهای حقوق بشری برای تحت فشار گذاشتن قوه‌ی قضائیه ایران، برای آزادی و درمان وی هستیم. تحت شرایط فعلی، مسئولیت جان اکبر گنجی با نهادهای بین‌المللی حقوق بشر و آزادیخواهان جهان است.


متن نامه به انگلیسی

Akbar Ganji is the longest-serving political prisoner in Iran’s journalistic community, jailed for expressing his opinion in defense of freedom and the professional rights of journalists. He was convicted by high-ranking judiciary officials in the Islamic Republic for criticizing government officials, and has so far spent more than sixty-one months in prison. Since his imprisonment, Ganji has published “The Republican Manifesto,” a work that outlines plans for achieving an open and democratic society, and has invited the people to engage in civil disobedience. These actions have brought him further wrath from the officials of the judiciary, who are abusing their legal powers to silence his voice, so much so that even his attorney, Dr. Nasser Zarafshan, has been sent to prison.

At 7 PM on Thursday, May 19th 2005, Ganji went on an indefinite hunger strike to protest his unfair and illegal treatment, including the refusal to grant him medical leave. This is while he is severely ill and is in dire need of special medical attention. We Iranian journalists and bloggers are extremely concerned about Ganji’s health, and we call on human rights organizations to take immediate measures to pressure Iran’s judiciary to release and treat him. In the present circumstances, international human rights organizations and freedom-loving people all over the
word are responsible for the protection of Akbar Ganji’s life.
 
پ.ن.: گنجی به مرخصی نامحدودی برای درمان بيماری آمد. گزارش تصويری از کسوف.
 
بمباران گوگلی برای آزادی گنجی: Human Rights
 
** سخنگوی دکتر معين (به نظرتون اينم يه ترفنده برای کشوندن قشر زنان به پای صندوقهای رای و بعد به فراموشی سپردنشون برای ۴ سال بعد)
 
*** بيانيه دکتر معين برای تائيد شرکت در انتخابات در وبلاگ شخصيش
/ 5 نظر / 9 بازدید
نی لبــک

آزی جان٬موفقيت ما با مشارکت شما ممکن می شود.از خودت هم ممنون!

محبت و زيبايي

سلام دوست نازنين و گلم! چند روزی مسافرت بودم و امروز هر دو متنی که نوشته بودنی خواندم... چه آش خورونی داشتی!!! جای من را هم خالی کردی!!! خیلی شیطون بلایی میکنی ها!!!! من عاشق دخترهای شیطون هستم....در مورد این متن آخرت هم ميدانم اين مسايل خيلی غم انگيز است...اما تا انسانهای خودخواه و خود محور در اين دنيا امور را به دست دارند غير از اين نمی توان انتظار داشت... دلت شاد و شاداب!

مژگان

واقعا با اون چند خط اول نوشته ات موافقم مگه آدم کر وکوره که نه بشنوه ونه ببينه ! اون بمباران وهم تازه فهميدم چيه ! امروز تو وبلاگ کس ديگه ای باهاش روبرو شدم وکليک کردم بازم کليک می کنم .برای انتخابات وقتی پايه واساس يه نظام مورد قبول نيست نبايد بريم رای بديم هر چند خودم موندم بين رای دادن يا ندادن ...آخه از قاليباف خوشم مياد ! فکر می کنم مديره !

مهسا

وقتی ديدم بازم کسايی هستن که قبل از من آپديت کرده باشن کلی خوشحال شدم!! من زندم..گفتم که بگم!!بعد امتحانا هم آپديت ميکنم...!!ممکنه سر زمان قر بزنم اما ديگه سر زمين نه!

محمد

چه می شه گفت ؟ چیکار می شه کرد؟ اتفاقا همین هفته قبل تو دانشگاه تريبون آزاد برای گنجی بود. البته آچه به جايی نرسد فرياد است.