آموزش و کسالت

* فکر کنم این کلاس آموزش بهداشت ج ن س ی برای همه لازم و ضروری باشه. به خصوص برای کسانی که قصد ازدواج دارند یا حتی سالها از مزدوج شدنشون می گذره. باور کنید کسانی رو می شناسم که دارند نوه دار می شند ولی خیلی از خصوصیات بدن زنانه خودش رو هم نمی شناسند.  کلاس اساتید مجربی داره و دوره فوق العاده ایه که برای هر ادم 18 سال به بالا توصیه می شه. هر چند به خاطر پایین رفتن سن ارتباط ج ن س ی برای افراد سن کمتر هم کلاس موثریه که حداقل با مخاطرات کمتری مواجهه بشند. توی دوره قبلی یک دختر 17 ساله با مامانش اومده بود. من که لذت بردم به خاطر صمیمیتی که بین این مادر و دختر بود. چون امروزه به قدری پرده های به اصطلاح حجب و حیا بین بچه ها و والدینشون هست که بچه ها با هر کسی به غیر از والدینشون مشاوره می کنند. مشاوره ای که ممکنه هر راهی رو پیشنهاد بده غیر از راه درست.

** تا شنیدم کتاب "موج سوم" نوشته الوین تافلر توقیف شده و یکی از جرم های بعضی از افراد دادگاهی متهمان انتخاباتی داشتن این کتاب بوده منم رفتم خریدمش. نمی دونم چه کرمیه که به محض توقیف کتاب هوس خوندنش رو می کنم. هر چند این کتاب به قدری حجیم و  سخت فهمه که فعلا انداختمش کنار تا روزی که هوس خوندنش به سرم بزنه.

*** مسافرت رفتنمون جزیی از زندگیمون شده که وقتی نباشه انگاری چیزی رو گم کردیم. این چهارشنبه که تعطیل بود برخلاف همه تعطیلی ها نتونستیم بریم شمال و الان احساس دلتنگی و کسلی می کنم. هفته پیش به قدری کسل شده بودم که فقط می خواستم با کسی صحبت کنم تا نجوای غر غر ذهنم رو نشنوم. چندین بار لیست موبایلم رو زیر و رو کردم ولی با هیچ کدوم از بچه ها اون لحظه حال نمی کردم. آخرش موبایل رو پرت کردم کنار و یه سریال کره ای که  دختر دایی به هم داده بود رو گذاشتم ببینم. سریالش عالی بود. از اونایی که ذهنت رو درگیر نمی کنه. همه چیز شیرین. با کمی بلندی و پستی هایی که می دونی اخرش به نفع قهرمان تموم می شه. کمی شیطنت. و همه چیز دست به دست هم داده بود که اخرش به خوبی و خوشی تموم شه. خلاصه مسکن خوبی بود برای فراموش کردن موقت بعضی از ناراحتی های روحی.  

****  از نوشته های سهیل و شخصیتی که توی وبلاگش " عقاید یک دلقک"  برای خودش ترسیم کرده که نمی دونم چه قدر با شخصیت بیرونیش تطابق داره خوشم می یاد. حرف دلش رو خیلی روون می نویسه و راحت می تونی باهاش همذات پنداری کنی. مخصوصا نوشته ای که مربوط به رفتن ماشاش بود که روی من خیلی تاثیر گذاشت. برای دنبال کردن حوادث بعد از انتخابات هم وبلاگ خوبی برای خوندن  بود چون تقریبا تمام راهپیمایی ها رو می رفت بعد گزارش مبسوطی از حوادث می داد و چون دستی هم بر رواشناسی داره می تونی بعضی تحلیل های جالبش رو هم بخونی.

/ 3 نظر / 12 بازدید
مهدیه

به جهنم که به من زنگ نزدی

ازی

عزیزم هر وقت زنگ می زنیم نمی ری. حالا که نزدیم می خواستی بری.:دی غصه نخور تا چند ماه دیگه یه کلاس دیگه می ذاره

سینا

موج سوم کتاب بسیار جالی هست که بسیاری از صحبت های الوین تافلر که در این کتاب نوشته اکنون در جهان علم عملی شده مثل ایزاک آسْموف و ژول ورن ، الوین تافلر هم نظریه های جالبی داشته. البته هنوز زنده است.