احساسات زنانه

دو تا کتاب عالی دارم می خونم که موندم اول کدومش رو توی وبم معرفی کنم. بذارید اول کتاب آسون تر ولی کاربردی تر رو بگم. کتاب احساسات زنانه نوشته باربارا دی انجلس و ترجمه بانو همایون انتشارات رعد.

این کتاب، گذشته فرد رو با چند مثال از کیس های مختلف تحلیل می کنه و اثرش رو روی زندگی احساسی کنونی فرد بررسی می کنه.  در واقع می خواد بگه چگونگی بزرگ شدن ما و حوادث دوران کودکیمون تاثیر به سزایی در گرفتن تصمیمات عاطفی امون در دوران بزرگسالی داره. یا در واقع قدرت و اثر باورنکردنی زندگی دوران کودکی در الگوهای ارتباطی با جنس مخالف در بزرگسالی.

چرا فرد در روابط بی سرانجام وارد می شه؟ چرا نمی تونه از رابطه خودش رو بیرون بکشه و به نوعی معتاد به روابط مشکل زا می شه؟ یا به نوعی:  

وقتی عاشق بودن به معنای رنج کشیدن باشد، نشانه آن است که درگیر احساسات زنانه شده ایم.

زمانی که کج خلقی، بداخلاقی، بی تفاوتی یا تحقیرهایش را به حساب دوران کودکی سراسر مشکلاتش می گذاریم و سعی می کنیم روانکاوش شویم، درگیر احساسات زنانه شده ایم.

زمانی که بسیاری از خصوصیات، معیارها و برخوردهایش رو دوست نداریم اما تحمل می کنیم با این تفکر که اگر به اندازه کافی جذاب باشیم و محبت نشان دهیم او به خاطر ما تغییر خواهد کرد درگیر احساسات زنانه شده ایم.

وقتی رابطه امان، سلامت روانی و حتی سلامت فیزیکی ما را به خطر می اندازد شک نکنید که درگیر احساسات زنانه شده ایم.

خواهیم دید که وقتی معشوقمان نامناسب، بی توجه یا ناپذیراست، دوست داشتنمان تبدیل به خیلی دوست داشتن می شود اما نمی توانیم ترکش کنیم... در واقع او را بیشتر می خواهیم و حتی بیشتر به او احتیاج داریم. متوجه خواهیم شد چگونه نیازمان به عشق، اشتیاقمان به دوست داشتن و نفس دوست داشتن تبدیل به نوعی اعتیاد می شود.

ریشه این دل مشغولی عشق نیست بلکه ترس است. ترس از تنها ماندن، ترس از دوست داشته نشدن و بی ارزش بودن، ترس از مورد توجه قرار نگرفتن، طرد یا فنا شدن. دوست داریم به این امید واهی که ان چاره همه ترس هایمان است. تا جایی که دوست داشتن برای دوست داشته شدن به نیروی تعیین کننده ای در زندگیمان تبدیل می شود...

هدف کتاب: کمک به زنان برای تشخیص الگوهای مخرب رابطه عاطفی با جنس مخالف، شناخت ریشه های این الگوها و رسیدن به ابزارهای لازم برای تغییر زندگیشان.

این خلاصه ای از مقدمه این کتاب جذابه. بخش هایی رو براتون انتخاب کردم که اگه در حال حاضر فکر و ذهنتون درگیر کسیه، کسی که اونقدر که سزاوارش هستید عشق و محبت رو به شما برنمی گردونه و یه رابطه یه طرفه است شاید با خوندن این کتاب کمی از گره های ذهنی اتون باز بشه و به جای تمام چراهایی که از دلیل کارهای اون شخص می پرسید این بار چراهایی از چگونگی زندگی خودتون و کارکردهای عاطفیتون بپرسید.

پ.ن.1: ترجمه کتاب احتیاج به دوباره نویسی داره. یه جاهایی جملاتش نازیبا نوشته شده. فکر کنم در چاپ های بعدی و ویرایش مجدد ترجمه بهتری ارائه بدند.

پ.ن.2: انقدر این کتاب رو از طریق اس ام اس و ایمیل معرفی کردم و برای چند تا از دوستام هم خریدم فکر کنم یه حق نشری هم باید به من تعلق بگیره :دی

 

/ 6 نظر / 13 بازدید
محمد پورغلامی

موس فلاش مموري هاي جديد جالبه حتماً ببينيد http://mohammadporgholami.persianblog.ir http://www.2shared.com/document/RK9Ov5ev/__online.html اينم لينک تبادل لوگو يک فايل text هست دانلود کن بخون موافق بودي خبرم کن

rivan

سلام، امیدوارم حال شما خوب باشد، تو یکی از پستهای من مطلبی راجع به قدم های دوازده گانه نوشته بودی، تا آنزمان چیز زیادی راجه بهشون نمیدونستم اما بعدش رفتم کتابها و cd هاشون را خریدم و خوندم و دیدم چه نگاه قشنگی به زندگی دارن و چه مسیر زیبایی را برا خودشون انتخاب کردن، از این که موجب شدی من با این مطالب آشنا شوم سپاسگزارم.

جهان

سلام .. ماه رمضون خوش میگذره .. ؟ باربارا دی انجلیس کتابای خوبی داره منم با کاراش حال میکنم .. خیلی برام لذبخشه که می بینم یکی کتابخونه .... منم هفته پیش رفتم انقلاب یه کار داشتم .. تا انجام بشه طبق عادت رفتم کتابفروشی ها رو دور زدم .. با انتشارات جیحون بیشتر حال میکنم .. دو تا کتاب جدید رابرت کیوساکی را گرفتم یکی هوش مالی خود را افزایش دهید و یک هم دسیسه ثروتمندان .. رسیدم خونه تا افطار یکیشو تموم کردم .. کتابای خوبی هستن .. دور دوم شروع کردم ... شاد باشی و برقرار

علي (كوهستان تنها)

انسانها به قائده اينكه اثر انگشتشون منحصر به فرده شخصيتشونم تكه(اينو يه جاي ديگه هم گفته بودم اما نميدونم كجا[عینک]) اما ميشه گفت همه آدما تو رفتارهاشون اينرسي(تمايل اجسام به حفظ حالت قبلي)دارن..... تغيير حالت براشون سخته به قمار بازي ميمونند كه نميپذيره كه بازندست و به اميد برد ادامه ميده تا........ راستي انتشاراتتون مبارك[نیشخند]

علي (كوهستان تنها)

انسانها به قائده اينكه اثر انگشتشون منحصر به فرده شخصيتشونم تكه(اينو يه جاي ديگه هم گفته بودم اما نميدونم كجا[عینک]) اما ميشه گفت همه آدما تو رفتارهاشون اينرسي(تمايل اجسام به حفظ حالت قبلي)دارن..... تغيير حالت براشون سخته به قمار بازي ميمونند كه نميپذيره كه بازندست و به اميد برد ادامه ميده تا........ راستي انتشاراتتون مبارك[نیشخند]

شادی

مرسی از معرفی کتاب ...... میشه اسم انتشارات کتابم بگی..... مرسی