حکمی ناعادلانه

*افسانه زنی که در دفاع از ناموس قتلی رو مرتکب شد به اعدام محکوم شده و ممکنه هر لحظه حکمش اجرا بشه. مهدیه دختر 15 ساله افسانه ، در نامه ای به اقای شاهرودی تقاضای بخشش مادر رو داره.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

"جناب‌ آقاي‌ شاهرودي‌ من‌ دختر 15 ساله‌ افسانه‌ نوروزي‌ هستم‌ و از زندگي‌ام‌ جز غصه‌ و دربه‌دري‌ چيزي‌ عايد من‌ و برادرانم‌ نشده‌. ديگر در اين‌ جامعه‌ جايي‌ براي‌ زندگي‌ من‌ نيست‌، آقاي‌ شاهرودي‌، از شما عاجزانه‌ مي‌خواهم‌ جواب‌ مرا بدهيد ... آقاي‌ شاهرودي‌، دست‌ كمك‌ و ياري‌ به‌ سوي‌ شما دراز مي‌كنم‌..."

 

 خیلی سخته که آدم از همچین آدمایی انتظار ترحم و بخشش داشته باشه ، ولی وقتی توی گذر رندگی به یه بن بست می رسی و گرهی کور خط زندگیت رو به هم گره می زنه مجبوری از هر کسی که فکر می کنی قادره بهت کمک کنه ، کمک بگیری ، نمی دونم شاهرودی به التماسها و ناله های این دختر بی گناه گوش می ده یا نه. نمی دونم توی این ممکلکت بی قانون و بی در وپیکر کسی هست که استغاثه های این دختر و مادر بیگناهش رو بشنوه. کسی هست که دل به بی کسی و کوچکی بچه های افسانه بسوزونه. کسی هست که به خاطر شجاعت افسانه بهش افرین بگه و اونه تحسین کنه. کسی هست تا این زنجیر بی عدالتی رو که قراه به گردن افسانه انداخته بشه پاره کنه. کسی هست…

 

حتما این ضرب المثل رو شنیدید که می گن سر بی گناه پای دار می ره ولی بالای دار نمی ره ولی جمهوری اسلامی نشون داد که هر عرفی رو می شه شکست حتی اگه برباد دادن سر آدمهای بی گناه باشه. افسانه اولین و اخرین کسی نیست که در این کشور حکمی به ناحق دریافت کرده ، جالبتر از همه اینه که زنی در یک کشور اسلامی به خاطر تن دادن به زنا محکوم به اعدام می شه و زنی در کشور اسلامی دیگری به جرم دفاع از ناموس!!!

 

ولی شاید اینبار حکم شکسته بشه اگه شما هم با نجات زنی بیگناه از چوبه دار موافقید برید اینجا و امضا کنید.  

 

/ 10 نظر / 10 بازدید
محراب

خسته نباشيد . لذت بردم و آموختم.

اکسیر

سلام. اونجا رو امضا کردم. ولی چرا از دست من اينقدر عصبانی هستی؟؟؟؟؟؟‌ :( مگه من چی کا رکردم؟‌ :((

ammar

سلام.اولش در پاسخ به کامنتتون يه دونه از اون صورتها که نيشش بازه.راستی خيلی دوست دارم در مورد اين <بازمانده>بدونم.منظورتون از اين اسم چيه؟ ولی خودمونيم اين سقراط هم من رو مامور حرص دادن شما نکرده ولی یه جورایی اون راست میگه دیگه.(از همون صورتها) مثلن اکثر نوشته های شما در همون موردیه که اون میگه.راستی.... داستان سقراط رو ایندفعه خوندین؟ منظورم اين نسيم و... اينهاست.فکر کنم بهونه خوبی داده دست شما... برم تا بعد.سبز باشی.

آريا مهر

تلاشت ستودنيست !!! شايد تنها باز مانده باشی ... محکم باش ... هستيم .

سقراط حكيم

اما اگه بخوايم از ديد تساوی زن و مرد ( نظر خود شما) به موضوع نگاه بکنيم خوب قضيه فرق می کند. وقتی زن و مرد با هم مساوی باشند آنوقت قبول کن که ديد ناموسی و متعصابه بايد برود و ديد پراگماتيستی بيايد. پراگماتيست ها هم علناْ گفته اند که در هنگام « تجاوز» خود را تسليم کنيد و لذت ببريد!! ... راست هم می گويند. چون وقتی ديد ناموسی و ارزشی برای زن قائل نباشيم آنوقت می گوييم که آن مرد فقط می خواسته لحظه ای خوش باشد و اگر مجازاتی هم داشته مجازات مرگ نبوده است... پس زن را بايد محکوم کنيم.... حالا گذشته از اين حرفها خودم شخصاْ کار اين خانم را تحسين می کنم و اميدوارم که زودتر آزاد شود. اگر اين شيرزنان زياد بودند آنوقت ديگر این گونه مردان( نه مردان که حیوانها) جرات نمی کردند که طمع به ناموس ديگران داشته باشند ( دید ناموسی و نه پراگماتیستی).... همين الان هم می رم و امضا می کنم ... هميشه دوست. سقراط

سقراط حكيم

سلام آرزو جان. راستش از ديدگاه انسانی (اگر قضيه واقعاْ اين بوده باشه) حرف شما درسته.( آخه بعضی وقتها هم هست که قضيه چيز ديگه ای بوده و اعلام نمی شه) ... من فکر می کنم که بايد به اون زن مدال هم بدن...

سقراط حكيم

راستی داستان کامنت قبلی از دوست عزيز ژوليوس سزار بود که با اجازه از خود ايشون آوردم.

pejman

حالا با چی کشته؟ ۱۰ ماهه از ايران در اومديم،ببين چه بلبشويی راه انداختنا ! فقط بلدن اعصاب آدمو خط خطی کنن .

شبح

بازمانده‌ی عزيز! همه‌ی ما بايد براي آزادي افسانه تلاش کنيم تا خودمان را نجات دهيم و اين آدم‌کشي‌ها به حساب ما نوشته نشود! اما جناب سقرط حکيم. حالا فرض کن اين خانم از خودش دفاع نمی‌کرد و تن به تجاوز می‌داد... بعد می دانی چه می‌شد؟ به عنوان زنای محصنه سنگسارش می‌کردنند! زنان ما بسيار بی‌پناه هستند قوانين دودستی گلوی آنان را می‌فشارد.

mojgan

عصابمو دوباره بهم ريختي.منم راجع به افسانه نوشتم وهرجايی که ممکن بود رو امضا کردم.همون دوخط آخر نوشته اتو بخون حال خودت هم دوباره گرفته می شه.(حتما این ضرب المثل رو شنیدید که می گن سر بی گناه پای دار می ره ولی بالای دار نمی ره ولی جمهوری اسلامی نشون داد که هر عرفی رو می شه شکست حتی اگه برباد دادن سر آدمهای بی گناه باشه)