جوابيه!!

توی مطلب قبلیم که در مورد فرزند خوانده بود نوشته بودم که یکی از شرطهائی که دولت برای خانواده هایی که تمایل به سرپرستی کودکی رو دارند گذاشته اینه که فرد مذکور متاهل باشه که من گفته بودم که حتی یک دختر و یا پسر مجرد هم می تونه به خوبی از عهده سرپرستی بچه بربیاد البته اگر از لحاظ اخلاقی فرد قابل قبولی باشه. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

ولی یکی از دوستان کامنتی گذاشته بود  به این عنوان که "من دزد دست دختر مجرد نمی دم چه برسه به بچه ام!!"

 

من نمی دونم این طرز فکر غلط کی می خواد از فکر و ذهن مردان جامعه امروزی ما پاک بشه که در خیلی از موارد زنان همانند مردان و شاید هم بهتر از آنها قادر به انجام کارها هستند. در حال حاضر به مدت 25 سال زمام امور مملکتی رو فقط اقایون قبضه کردن که از حال و اوضاع کنونی معلومه که چه گندی به مملکت زدن که حالا حالاها درست نمی شه. توی خیلی از خونه هایی که زن نقش مدیریتی رو داره مرد خیلی موفق تر هست ولی متاسفانه تا حالا نقش زنان در پشت مردان گم و گور شده و حق و زحمات انها نادیده گرفته شده.

 

حتی در حال حاضر که تعداد ورودیان دختر به دانشگاهها از اقایون پیشی گرفته ، داد و هوار این نصفه پرمدعا و زورگوی جامعه بلند شده که در حق پسران اجحاف می شه!!! در صورتیکه تا قبل از این که دانشگاهها در قبضه پسران بود هیچ اعتراضی بلند نمی شد. بعد از اتمام تحصیل هم مدرک تحصیلی این زنان بوسیله مردی که با نام گرفتن همسر خود را مالک روح و جان ان زن می بیند با مدرک تحصیلی خانه داری عوض می شود و حق طبیعی کار کردن از این زنان گرفته می شود تا تنها به شغل مقدس همسر داری و بچه داری مشغول شوند. بعد دولتمردان ما استدلال می کنند که اکثر دختران بعد از اتمام تحصیل خانه دار می شن و به بازار کار نمی یان به همین دلیل باید تعداد پسران تحصیلکرده بیشتر باشه.  ولی کسی در پی چرای این نیست که چرا این دختران بعد از 4 سال زحمت و تلاش حالا دوست ندارن و یا نمی تونند که میوه زحمات خودشون رو بچینند و به بهانه های واهی از کار کردن باز می مونند.

 

زنان جامعه ما حق رسیدن به پستهای بالای حکومتی رو ندارن چون در قانون ما این طور امده و صد البته این قانون به وسیله یکمرد نوشته شده نه یکزن.  کنوانسیون رفع تبعیض از زنان در جائی رد می شه که هیچ زنی نیست تا از این حق دفاع کنه و به هیچ زنی فرصت دفاع از این حقوق طبیعی رو که در سرتاسر دنیا اجرا می شه نمی دن. جایی که مردانی اخمو و عمامه به سر این حکم الهی رو بر طبق مخالفت با قوانین الهی رد می کنند!!

 

 زنی که برای دفاع از حیثیت و شرفش مردی و یا شاید حیوانی رو کشته به اعدام محکوم می شه تا درس عبرتی باشه برای سایر زنان تا بدونند جان یک مرد پرارزشتر از حیثیت  یک زن است!!

 

توی جامعه اسلامی کنونی ما  یکزن شوهر دار و یا یک دختر مجرد فقط با اسم شوهر و پدر هویت پیدا می کند ، حق سفر به یک کشور خارجی ، حق کار کردن ، حق زندگی ، حق عاشق شدن ، حق تنها زندگی کردن ، همه و همه منوط به اذن شوهر و یا پدر است و قانون هم پشت سر این مردان است و انها را حمایت می کند!!

 

قوانین سطر به سطر برای حمایت ازمردان نوشته شدن و کسی برای این جنس دوم تره هم خورد نمی کنه ،  چطور می شه انتظار داشت که قوانین به نفع ما باشند در صورتیکه قانون گذار و مجری قانون در قبضه این جنس به اصلاح دست اول هست؟؟؟

 

و به خاطر این قوانین و ذهنیت حاکم بر جامعه بعضی از اقایون کم کم داره باورشون می شه که این جنس دوم هیچ کاری رو درست نمی تونه انجام بده حتی اگر تربیت یک بچه باشه و اینو فراموش می کند که غریزه مادری جزو لاینفک همه زنان است حتی اگر خودشون صاحب فرزندی نباشند و می تونند این محبت رو به بچه های دیگه هم ارزانی کنند. و به خاطر این باورهای غلطه که به خودشون اجازه می دن این طور این زنان را به تمسخر بگیرن و به اونا بقبولونند که از پس هیچ کاری بر نمی یان.

 

به امید روزی که همه این مردان به راه راست هدایت بشن و دست از این باورهای خرافاتی که احتمالا به خاطر نوع زندگی که دارن هست بردارن. (تکبير)

 

/ 19 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بادمجان

باز تو شروع کردی!می خوای تو رو هم مثل بلا با خاک کوچه يکی کنم؟

آزی

سقراط فکر می کنی چرا مردان ما مصرانه از زنانشان می خواهند که در جامعه کمتر ظاهر شوند؟ اين به نفع مردان است يا زنان؟ می دونی خيلی از زن و شوهرهائی که به خارج از کشور مهاجرت کردن زنان بلافاصله درخواست طلاق دادن. چون در اونجا دولتی هست که حمايتگر اين زنان باشه و اونا هم ديگه از اين همه استبداد خسته شدن. در ضمن با اين گفته تو هم موافقم. مردی که لياقتش زنان خيابانی است همان بهتر که تا اخر عمر با همون پريچهره ها روزگارش رو بگذرونه و باعث تلف شدن زندگی زنی بی گناه نشه اگه منظورش از زناشوئی فقط در نظر گرفتن وجه جنسی است و به زن فقط نگاهی حيوانی دارد...

ازی

اقا سقراط در ضمن وقتی زن و مرد از شرايط يکسانی در جامعه برخوردار باشن ديگه خود به خود مهريه ملغی ميشه. سينای عزيز با نظر تو موافقم ولی باور کن زنان ما کم کم به خودشون می يان و عليه اينهمه تبعيض اعتراض می کنند فقط به زمان احتياج دارن تا خودشون رو باور کنند...

اسكيزوفرني

ببين آبجی ... احترام جماعت نسوان واجب .. ما ديگه نميگيم که جای ضعيفه تو مطبخه .. ولی شمايم احترام آقايون رو نگه دار ... اينکه کسايی رو که ۲۵ سال دارن کار ميکنن قاطي آقايون کردی توهين بزرگی بود.

AyDiN

قشنگ بود..ديگه ميدونم چی بگم....به من سر بزن ..خوشحال ميشم

سقراط حكيم

متاسفانه اين جو بوجود اومده در کشور ( و ساير نقاط جهان) بخاطر اينه که مردهامون هم ديگه مرد نيستند و دست اونها هم نمی شه دزد داد!! :)) ... فکر می کنم اگه مردهامون مرد شن ... زنها از فکر « مرد» شدن بيرون بيان... اما متاسفانه مردهامون آدم بشو نيستند (واسه لای جرز خوبن!!) ... پس سرانجام از لحاظ منطقی اينطور درست بنظر می رسه که زنانی که بخاطر سستی عاشقان از مقام معشوقی سقوط کرده اند لااقل برای احقاق حقوقشون در جامعه تلاش کنند... (چی گفتم!! ... حال کردين:)) ) ... قربان تو خواهر کوچولو ... برادر چهارمت... سقراط:)

سقراط حكيم

ببين همونطور که گفتی مثلاْ در زندگی مشترک اينکه زن و مرد مساوی باشند واقعاْ چيز مسخره ای می شه ... يعنی صرفاْ اين وسط مسائل جنسی مطرح می شه و بقيه ش دود هوا ... دليلش هم ساده س... مرد از لحاظ روحی عاشق زنی ميشه که به حمايت احتياج داشته باشه و زن هم عاشق مردی که بتونه حمايتش کنه (اينها رو با مدارک علمی تو وبلاگم خواهم آورد) ... من می خوام بگم مرد هر چه بيشتر از خانواده ش حمايت کنه بيشتر از لحاظ روحی اقناع می شه و عشق بيشتری نسبت به زن و فرزند پيدا می کنه. و همچنين زن هم هر چه مرد قويتر و با مسووليت تری داشته باشه بيشتر دوستش داره ... اما وقتی به قول شما زن و مرد مساوی بشوند زنها امتياز تساوی بودن با مردها رو بدست آوردند (اصلاْ مرد بودن چه هنريه و چه حقوقی داره که شما اينقدر عز و جز می کنيد!! واقعاْ که بی سليقه ايد)... اما از مقام «معشوق» بودن افول کرده اند... هيچ مردی عاشق يه زن « آزاد» و مستقل نمی شه ( مگه مرد ضعيفی باشه که اون اصلاْ مرد نيست) ... من فکر نمی کنم « آزاد» شدن زنها را بتونه اقناع کنه...

سقراط حكيم

سلام خانومی :) ... بابا عجب بحث داغی شده اينجا ! همه که به من بيچاره پريده ن!! ... مگه من چی گفتم؟! ... آزی جون ! خواهر گلم ! تازه داری به حرف من می رسی. بيايم منطقی باشيم و الکی شلوغش نکنيم (قبول می کنم که من صرفاْ سر شوخی با تو و اينکه يه خورده اذيتت کنم تند رفتم :)) ) ... از نظر من زن و مرد کاملاْ از لحاظ انسانی مساوی هستند اما بهر حال از لحاظ خلقيات و فيزيک با هم اختلاف دارند. (نظر اسلام غير از اين است) ... اما مساوی بودن زن و مرد به نظر من خيلی مسخره س...