زن بودن

فعلا در حال خوندن کتاب "زن بودن" هستم. در 80 درصد موارد توصیه هاش برخلاف نوشته های باربارا دی انجلسه. من دی انجلس رو امتحان کردم و نتیجه نگرفتم. اینه که فعلا به سمت این خانم متمایل شدم. یادمه به توصیه بارابارا دی انجلس موقع خشم شروع به نوشتن به نامه برای افراد نزدیکی که از دستشون ناراحت بودم کردم. باربارا توصیه کرده بود در هنگام نوشتن نامه هم در عشق و محبت و هم در ابراز خشم اتون مبالغه کنید تا کاملا تخلیه روانی بشید! اینه که چهره های دوستام در هنگام خوندن نامه ها کاملا دیدنی بود.:دی ولی بعد دیدم بعضی از نوشته هاش بیش از حد مرد ستیزه. اما خانم تونی گرانت اعتقاد داره که زنان امروزی به جامه زنان آمازونی (شدیدا دارای تمرکز حواس و فزون خواه است، ابراز وجود می کند، متکی به نفس و خودکفاست و ارتباط او با مردان زندگی اش در قالب رفیق و همکار و رفیق است) در امده و از پرورش جنبه های دیگرشون مثل مادونا (بازتابنده محسنات کامل زنانه از لحاظ بردباری، سکوت و وفای به عهد استمادر (حامی و سرپرست) معشوقه یا هتایرا ( زنی که در روابط شخصی خود با مرد در سطوح مختلف عقلانی، عاطفی و جنسی پیش از هر چیز دارای نقشی تعیین کننده و فعال است. معشوقه با مردش به نوعی همخوانی می کند اما هرگز دست به سینه او نیست. معشوقه جنبه ای از زن است که مردان همواره ان را ستایش و تحسین کرده اند.) باز موندند. من جنبه آمازونی و مادری قوی دارم. دوستی به من بازخورد داد که آنیموس (وجه مردانه هر زن) قوی و محکمی داری ولی کم کم داری جنبه لطیف زنونه ات رو هم رو می یاری. بهش می گم انقدر به من می گی انیموس انیموس وقتی توی اینه نگاه می کنم به جای آزی، اسی سبیل طلا رو می بینم.نیشخند ولی دیدم راست می گه و دو جنبه دیگه ام لنگ می زنه. دارم تمرین می کنم تا همه جنبه های زنانه ام رو بازی کنم چون به هر حال اعتقادم بر اینه که برای رشد و حرکت به این دنیا اورده شدیم و هر زن و مردی در این راه طولانی، چاره و گریزی جز رشد و بالندگی نداره. پس اگه من زن به دنیا اومدم باید نقش زنانه ام رو کامل زندگی کنم.

مشخصات کتاب:

زن بودن -    BEING A WOMAN

نوشته: تونی گرنت

ترجمه: فروزان گنجی زاده

نشر ورجاوند

/ 11 نظر / 83 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادی

چه جالب....در اولین فرصت می خونمش مرســـــــــــــی ی [قلب]

نارون

سلام آزی خانوم این کتاب و من چند باری که گذرم به انقلاب افتاده خواستم تهیه کنم که همیشه گفتند تموم شده... شما از کجا گرفتی؟ .راستی تا یادم نرفته بگم که قشنگ مینویسی و اسم وبلاگت خیلی دوست داشتنیه. موفق باشی

mina

سلام.من الان اینقد دلم تنگه.....................

حسين

مدتيه با چندتا از امازون- ارتميس ها ي فمنيست همكار شدم. كاشكي ميشد بدم اونها هم اين كتاب رو بخوننن(ياد اين معلمه توي فيلم ورود اقايان ممنوع افتادم) بنظرت اركتايپ مناسب در مقابلشون چيه ؟

نازبانو

آزی هتایراها توی کهن الگوها ترکیبی از آتنا و آفرودیتند. که من به شدت تجربه اش کردم. برای اغلب مردا ماها جذابیم اما خودمون خیلی کم از کسی خوشمون میاد...

نازبانو

آزی شیطونی میکنیهاف بابا قبل از امیرزادمم همین وضع رو داشتم باور کن جدی میگم.

نازبانو

وروجک تو که دل منو همینطوری بردی دیگه چرا ساعتی حساب کنیم؟ [چشمک]

شادی

بار دوم که این نوشتت و می خونم ولی علیرغم کامنتی که قبلا برات گذشتم هنووووووووووز این کتاب و نخوندم...یعنی نخریدمش...2 سال از کامنت قبلیم گذشته هاااااااا....واااای ی ی ...یه جورایی شرمنده شدم از این تنبلیم م م ....!!! توو وبلاگ دکتر شیری دیدم این کتاب و معرفی کرده...سرچ کردم..اسم همین نوشتت اومد توو لیست...!!! [خجالت] . . میشه بگی چطور داری جنبه زنانه ات و زندگی می کنی؟؟؟

gol

سلام من تهران نیستم چطور این کتابوتهیه کنم