درخشش

از دیدن دخترک لذت بردم. باهاش خیلی اخت نبودم اما می دونستم دوران بدی رو می گذرونه. ولی وقتی دیروز دیدمش از دیدن طراوت چهره اش و دوباره بلند شدنش لذت بردم و ناخوداگاه دستش رو با فشار دوستانه تری در دستم نگه داشتم و بهش گفتم فوق العاده خوشگل شدی که به غیر از تغییر ظاهری بیشترش به خاطر انرژی بود که از چشماش ساطع می شد و صورتش رو زیباتر از قبل کرده بود. من عاشق این انرژی ها هستم.

 و شل سیلور استاین چه عالی می گه:

گاهی بعضی ها با ما جور در می آیند، اما همراه نمی شوند، گاهی نیز آدم هایی را می یابیم که با ما همراه می شوند اما جور در نمی آیند.

 برخی وقت ها ما آدم هایی را دوست داریم که دوستمان نمی دارند، همان گونه که آدم هایی نیز یافت می شوند که دوستمان دارند، اما ما دوستشان نداریم.

 به آنانی که دوست نداریم اتفاقی در خیابان بر می خوری...م و همواره بر می خوریم، اما آنانی را که دوست می داریم همواره گم می کنیم و هرگز اتفاقی در خیابان به آنان بر نمی خوریم!

برخی ما را سر کار می گذارند،‌ برخی بیش از اندازه قطعه گم شده دارند و چنان تهی اند و روحشان چنان گرفتار حفره های خالی است که تمام روح ما نیز کفاف پر کردن یک حفره خالی درون آنان را ندارد.

برخی دیگر نیز بیش از اندازه قطعه دارند و هیچ حفره ای، هیچ خلائی ندارند تا ما برایشان پُرکنیم. برخی می خواهند ما را ببلعند و برخی دیگر نیز هرگز ما را نمی بینند و نمی یابند و برخی دیگر بیش از اندازه به ما خیره می شوند...

 گاه ما برای یافتن گمشده خویش، خود را می آراییم، گاه برای یافتن «او» به دنبال پول، علم، مقام، قدرت و همه چیز می رویم و همه چیز را به کف می آوریم و اما «او» را از کف می دهیم. گاهی اویی را که دوست می داری احتیاجی به تو ندارد زیرا تو او را کامل نمی کنی. تو قطعه گمشده او نیستی ،تو قدرت تملک او را نداری.گاه نیز چنین کسی تو را رها می کند و گاهی نیز چنین کسی به تو می آموزد که خود نیز کامل باشی، خود نیز بی نیاز از قطعه های گم شده.

 او شاید به تو بیاموزد که خود به تنهایی سفر را آغاز کنی ، راه بیفتی ، حرکت کنی.

او به تو می آموزد و تو را ترک می کند، اما پیش از خداحافظی می گوید: « شاید روزی به هم برسیم ...»، می گوید و می رود، و آغاز راه برایت دشوار است.

 این آغاز، این زایش،‌ برایت سخت دردناک است. بلوغ دردناک است، وداع با دوران کودکی دردناک است، ‌کامل شدن دردناک است، اما گریزی نیست.و تو آهسته آهسته بلند می شوی، و راه می افتی ومی روی، و در این راه رفتن دست و بالت بارها زخمی می شود، اما آبدیده می شوی و می آموزی که از جاده های ناشناس نهراسی، از مقصد بی انتها نهراسی، از نرسیدن نهراسی و تنها بروی و بروی و بروی.

/ 7 نظر / 20 بازدید
صدیق

من زن شدم نه برای در حسرت ماندن یک بوسه .... برای خلق بوسه ای از جنس آرامش من زن نشدم که همخواب آدمهای بیخواب شوم ،زن شدم که برای خواب کسی رویا شوم من زن نشدم که در نهایت، حسرت آغوشی عاشقانه را داشته باشم زن شدم تا آغوشی در تنهایی عشقم باشم. دوست عزیزم پیشاپیش روزمون مبارک[گل][گل][گل]

صدیق

او به تو می آموزد و تو را ترک می کند، اما پیش از خداحافظی می گوید: « شاید روزی به هم برسیم ...»، می گوید و می رود، و آغاز راه برایت دشوار است. آدم انگار سرگیجه داره و زمان می بره تا تعادلت رو بدست بیاری ولی به نظرم خیلی بهتر از یه تلخی بی پایانه .[گل]

نرگس

خیلی خوب بود عزیزم.

مونا

من اگر به جاي نيمه گمشده تا حالا دنبال دايناسور ميگشتم يقينا تا به حال پيدا كرده بودم[چشمک][شوخی]

مونا

when you think tou have all the answers to the qustion in your life the qustion change [سوال][ناراحت]

امین

تبادل انرژی با آدما خیلی لذت بخشه خصوصا با بعضی از کودکان شاد و آرام که انرژی تو نگاهشون موج میزنه به من که انرژی زیادی میده ‏ سبک عمو شلبی رو دوست دارم ،در اوج سادگی پر حرف و پر معنا ممنون

شادی

خوب بود...البته چیزی نمونده بود گریه م بگیره... چون همه احتمالا این تجربه رو داشتیم .......! ناامید شدم واسه پیداشدن نیمه گمشده م.... :)))) این نوشته سیلور استاین از کدوم کتابش بود؟؟