هنر عشق ورزيدن.

از اين سخنان جبران خليل جبران خيلی خوشم اومد. گوش کنيد:

 

۱. باور داشتن، چيزي و عمل كردن چيز ديگري است. بسياري همچون دريا سخن مي گويند اما زندگيشان مرداب راكدي است. ديگراني سر خويش را بر فراز قلل كوه بلند مي كنند و حال انكه جانهاشان به ديواره هاي تيره و تار خمه ها بند است. (اين نباشيم!)

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

۲. به زن گوش فرا دهيد انگاه كه به شما مي نگرد اما نه انگاه كه با شما سخن مي گويد.‌

 (اصلا تا حالا با نگاهتون به درون يک زن رفتيد؟ اين که بتونيد از خلال نگاه پرمحبت يک زن به کانون درونيش پی ببريد!)

 

۳. تمدن زماني اغاز شد كه انسان نخستين بار زمين را كند و دانه ها را كاشت.

مذهب زماني اغاز شد كه انسان شفقت خورشيد را در حق دانه هايي كه در زمين كاشت دريافت.

هنر زماني اغاز شد كه انسان خورشيد را با سرود حق شناسي تكريم نمود.

فلسفه زماني اغاز شد كه انسان محصول زمين را تناول كرد و از سوهاضمه رنج برد!

(به نظرتون عشق کی شروع شد؟  زمانی که زن برای برداشت محصول احتياج به بازوی قوی و مرد زمانی که برای استفاده از محصول احتياج به يک اشپز داشت04.gif)

 

۴. چه وحشي است آن عشقي كه گلي مي كارد و مزرعه اي را ريشه كن مي سازد، آن عشقي كه ما را به روزي احيا مي كند و به قرني سرگشته مي نمايد! (البته شايد اين عشق وحشی فرصتی جديد برای شکوفا شدن و درک بهتر زندگی برای انسان باشه. ) 

 

** تست هوش (فقط حتما به من هم بگيد چيکار کرديدها!03.gif من شدم ۱۱۰ دقيقا بين هوش معمولی و هوش بالا. که البته گردش می کنيم بالايی رو در نظر می گيريم04.gif)

 

*** اين وبلاگ سرشار از اميد و عشق به زندگيه. هنر عشق ورزيدن رو می شه توی نوشته های مهرداد ديد. بخونيم تا معنای عاشق بودن رو بدونيم.07.gif

/ 10 نظر / 10 بازدید
محبت و زيبايي

سلام آزی جان! عزيزم چند روز پيش با دوست مشترکی که داشتيم ذکر و خير شما بود... برايت دعای خير و برکت و استواری در راه مستقيم دارم... دلت شاداب و عاشق دوست گلم!

رها

سلام آزی جون...عجب متنی !!! حال کردم.. جالبه که مطلب بعدی وبلاگ من قرار بود دقيقا همين موضوع باشه که تو نوشتی ..عجب تصادف جالبی؟؟

محمد

سلام...بايد بالاخره بشينم اين کتابای جبران خليل جبرانو بخونم. فعلا که تنبليم مياد!....ااا اين تست هوشه مثل اينکه جديده نتيجشو بعدا اعلام ميکنم!

نيره

آزاده ی مهربونم سلام! خوبی خانم گلم؟ سلامتی عزيز دلم؟ وای اگه بدونی چند بار اومدم اينجا اما نتونستم برات کامنت بگذارم؟ اما انگار خدا رو شکر اينبار امکانش هست... خانمی اول بگذار از اينکه با اين همه مهر و محبت هربار می يای و بهم سر می زنی تشکر کنم... الهی من فدای اون قدمهای پر مهرت آخه تو چقدر در حق من لطف داری آبجی خوشگل و مهربون من؟ آخه من چه جوری بايد اين همه خوبی رو جبران کن عزيزکم؟؟؟ ولی باور کن آزاده واقعا راست می گن دل به دل راه داره ها چون خدايی من هم بی نهايت دوستت دارم و خيلی وقت ها دلتنگت می شم...

نيره

اما در مورد انتخاب های که از کتاب جبران کردی واقعا صميمانه بهت تبريک می گم گلکم... واقعا انتخاب های به جایی داشتی. هر کدوم از اين برگزيده ها دنيا حرف توش نهفته است و دنيا درس زندگی...

نيره

راستی آزاده جان چند وقته پيش از همين جبران خليل جبران در مورد نوع نگرش به زن يه متن کوچولويی خوندم که چون خيلی خوشم اومد اين جا برای تو هم می گذارم. اميدوارم تو هم خوشت بياد خانمی:آن کس که به زن ترحم می ورزد، از قدر او می کاهد. آن کس که به او زشتيهای جامعه را نسبت می دهد، به او ستم می کند. آن کس که گمان می برد خير زن از خير او و شّر زن از شّر اوست، ادعايی بی شرمانه می کند. اما آن کس که او را همان گونه که خدا آفريده است می پذيرد، در حق او عدالت می ورزد.

eli

سلام آزی ج.ن..مرسی از لطفت..آيدی ياهو مو اد کن..مرسی از عشق و زندگی ات

بهار

سلام . خيلی زيبا بود . شاد باشی .

فاطمه

سلام عزيزم....اين حرفها چيه...به من که خيلی خوش گذشت اون روز...حتما هم دوبراه قرار می زارم برم کوه....در مورد نوشتتم بايد بگم...پر از اميد و عشق...وای که چقدر من خوشحالم....

همه کس و هیچکس

با کامنت شما در جواب گفته های من کاملا متوجه عصبانیت شما شدم که شدیدا مشغول بروز ندادن آن بودید ! و لیکن اندکی خوددار باشید و کمی از غرور کاذب خود را به کناری نهید و به گفته های این پیرمرد گوش فرادهید . باشد که آینده ی مبهم شما تبدیل به تلقیات روحی حاصل از تجربیات گرانبار من باشد!(( در ضمن من مبهم نمینویسم . درک شما درآن حد نیست که متوجه عظمت بیان یک مرده شوید!)) ..به من سر بزنید. منتظر خشم شما در قالب کلمه هستم!! ............................دوستدار شما که جزئی از گذشته ی من هستید!!.......................... همه کس و هیچکس