با کمی تاخير مبارک!

* شاید فکر کنید یه خورده برای تبریک عیدی گفتن دیر باشه!08.gif ولی نه اینطوری فکر نکنید چون یک ضرب المثل شیرین هست که می فرماید: ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.03.gif پس عید همگی مبارک باشه و براتون هر چیز قشنگی که توی این دنیاست رو آرزومندم و امیدوارم هر سال نو زندگیتون بهتر و شادتر از سالهای قبل باشه.07.gif07.gif<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

** آزی پولو: احتمالا اگه هفته اول به شمال کشور رفته باشید عین ما قندیل بستید. هوا فوق العاده سرد بود ولی با این حال کنار خیابونها و توی پارکها پر از چادر و آدم بود. البته خیلی هاشون حق داشتند چون اجاره های ویلا به طور سرسام آوری بالا رفته بود و بعضی جاها تا شبی 200 هزار تومان هم میرسید. این افزایش فقط شامل ویلا نمی شد و هر چیز مصرفی مثل میوه و وسایل شوینده و مواد غذائی و ... قیمتش چند برابر شده بود به طوریکه خود محلی ها هم از این افزایش قیمتها شاکی بودند.

فکر کنم قیمت ماهی سفید به خاطر صیدهای غیرمجاز ار همه منصفانه تر بود که  کیلوئی 5000 تومان بود.(این که می گم منصفانه چون توی زمستون که صید نیست تا حدود 14 هزار تومان هم می رسه) نزدیک محلی که ما بودیم ماهیگیرهای محلی شبها تورهاشون رو توی اون سرمای آب می ذاشتند و صبح جمع می کردند، موقع فروش هم سر و کله کمیته محل پیدا می شد و دستخوشش رو از صید ماهی ها می گرفت (از 70 تا ماهی 40 تاش !) و می رفت.

حالا این به کنار این همه خیل عظیم آشغال تولید کن و دریغ از یه دونه سوپور توی این چند روزی که ما اونجا بودیم. کنار خیابونها پر از کیسه های زباله بود ولی توی این مدت حتی یکبار من ندیدم از شهرداری برای جمع کردن آشغالها بیان.

برگشتنه هم که از جاده چالوس برگشتیم برف سنگینی شروع به بارش کرد که وقتی روی درختهای تازه شکوفه زده می نشست ترکیب قشنگی از رنگها رو به وجود می آورد. البته این برف قشنگ باعث شد توی راه بمونیم و مجبور به برگشت بشیم و از جاده هراز برگردیم ولی دیدنش به همه اون ماشین لیز خوردن (با وجود داشتن یخ شکن) می ارزید، تازه خوبی این قضیه اینجاست که جاده هراز رو هم دیدیم. (به این دختر می گن آزی خوش بین07.gif)

 

*** یه چیز جالب برام پیش اومده ،از بس کتابهای روانشناسی خوندم دیگه خیلی روی حرفام و رفتارم دقیق و حساس شدم. هر چیزی که می گم یا فکر می کنم سریع شروع می کنم به تحلیل کردن. یه جورائی تازه دارم می فهمم چرا مردم می گن روانشناسها کم دارند!04.gif دقیقا به خاطر اینکه خیلی خیلی روی رفتار خودشون و دیگران حساس و خیلی نکته بین و ریز بین می شوند.

حالا خوبه که من در کنار کتابهایی که فقط به ساختار شخصیت می پردازه و جنبه های مریض و ضعیف شخصیتی افراد رو مورد بررسی قرار می ده ، کتابهایی که به جنبه های معنوی انسان هم می پردازه رو مطالعه می کنم. کتابهای روانشناسی چون به جنبه های بلوغ و تکامل نیافته انسانها می پردازه بعضی وقتها خیلی ناامید کننده و افسرده کننده می شه ولی خوندن کتابهایی از دست دوم به قدری به جنبه الوهیتی و معنوی انسانها می پردازه که شور و شعف فوق العاده ای به انسان دست می ده و جالب اینجاست که هر چه قدر این جنبه ها رو پرورش بدی و هر چه قدر مقام انسان بودنت رو بالاتر ببری برخلاف تصور اولیه ای که داری کمتر دچار خودخواهی می شی و راحتتر می تونی دیگران رو درک کنی و شفقت و محبتی نسبت به دیگران حس می کنی که شاید تا حالا فقط به زبان می آوردی.

خلاصه اش برای من که تا حالا جالب بوده! ایشالله اینا که تموم شد می رم سراغ عرفای اسلامی. برام جالبه که این بار اسلام رو از منظر عرفا نگاه کنم نه از سخنان یک سری افراد متعصب، چون فکر کنم هر دینی وقتی با عرفان مخلوط بشه چیز شیرینی از آب در می یاد. (آخرش هم کار من به حوزه علمیه قم می افته، خدا به خیر کنه04.gif)

 

**** انسان الوهيتی است در بيرون تقسيم شده و در درون يگانه. (پيامبر و ديوانه: جبران خليل جبران)

 

*****گويند اگر کسی خود را فهميد همه مردم را می فهمد. اما من به شما می گويم انگاه که کسی مردم را دوست می دارد چيزی درباره خويشتن خويش می اموزد.

/ 13 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام...مثل اينکه شمال خيلی خوش گذشته!...نمی دونم چرا اما از کتابای روانشناسی خيلی بدم مياد . اصلا حوصله خوندنشونو ندارم....اما عرفا رو خيلی پايه ام!... مخصوصا بايزيد بسطامی و شيخ ابوالحسن خرقانی ...تذکره الاوليا هم کتاب خيلی جالبيه...

maryam

سلام ازی جون.شمال نرفتم ولی خيلی تعريف سرماشو شنيدم.خوش گذشته ها

hooman

عيدت مبارک اميدوارم سال خوبی داشته باشی

hengameyeshab

سلام.دير نکردی.من خودمم ديروز تازه يادم اومده عيد رو تبريک بگم.سال نو مبارک.

Shadi

سلام دوست من ... « عميقا درون طبيعت را نگاه کن و آن موقع خواهد بود که همه چيز را بهتر درک خواهی کرد ... » ... خوشحال می شم پيش من هم بيای .. من آپم و منتظر حضور گرمت ... سبز باشی و خرم

sovdagar

سلام آزي جون ...قربون اونه دلت برم .. براي تبريك گفتن هيچ وقت دير نيست عزيزم ... منم همين الان بهت تبريك ميگم تا اين با اون در بشه ... گلم در مورد روانشناسي و از اين حرفا گفتي ...واقعا بعضي وقتا منم فكر مي كنم ديوونه شدم ... بي كه از اين كتابا خوندم ... ولي خوب يه حالي داره كه نگو مثلا الان توي وبلاگ اگه خونده باشي نوشتم كه با كساني كه فكر مي كنن من مي تونم بهشون كمك كنم مي خوام مشاوره كنم ... باور كن روزي 20 تا 25 ايميل در اين موارد بهم مي رسه ... بعد منم شروع مي كنم با ايميل براشون توضيح دادن ... اگه اونا بيان و اينجارو بخونن و بفهمن كه آدمايي مثله من ديوونه هستن ديگه به حرفام گوش نمي دن (( چشمك )) ... راستي گلم مسافرت خوش گذشت؟ ... جاي مارو هم خالي كردي يا نه ؟ ... در مورد وبلاگ خودم هم بگم چون قراره توي يه وبلاگ ديگه هم با دو تا از دوستاي وبلاگي مشاركت كنم بهتر دبدم كه مطلب رو زياد بنويسم و دير به دير كه كساني كه ميخوان بتونن بخونن ... اينم بگم كه من چون انواع مخاطب رو دارم طولاني مي نويسم تا براي همه نوع مخاطب مطلب داشته باشم ..... بقيه حرفامو باز بعدا ميام و مي گم ... موفق و شاد باشي ...يا علي

همه کس و هیچکس

همچون کودکان نوپای تازه از شير افتاده ی طبقه ی سوفسطائيه قرون وسطايی مينويسيد و انسان را به ياد ضايع بودن می اندازيد ! (مراد همان سه شدنه عاميانه است). لذا آينده ی نه چندان پرباری را برای شما ميبينم وليکن در آينده به تحصيلات کنوني خود فخر ميکنيد . همچون لاف در غربت! ... وقتی آدمی تمامی دردها و رنجهای خود را در توهم و رويای دوزخ خلاصه ميکند برای بهشت چيزی جز کسالت باقی نميماند. حال خود از اين کلام درک مطلب کنيد. در ضمن عذر میخواهم اگر سر زده آمدم.... دوستدار هميشگی عوام.................................. ........... ..... .... .. . همه کس و هيچکس

سينا

منم خيلی آزی پلو دوست داااااااااااااااااااااااارم. شاد باشيد.

سينا

درود بر شما. در مورد ميهن پرستی بايد بگم که منظور اوشو اينه که خود و قوم خود رو برتر از ديگرا و اقوام ديگر ندونيم. البته که اگر تجاوزی صورت بگيره بايد متحد از ميهن دفاع کنيم. در مورد کورش و پدربزرگش هم بايد بگم که اغلب تاريخ نويسان پارس به کورش لطف داشتند. شاد باشيد.

نيره

الهی فدای اين شيرين زبونی هات خان گل! کلی خنديدم شيطونم... آزاده جان! آبجی مهربونم با وجودی که بهت تبريک گفته بودم اما بازهم بهترين و قشنگترين آرزوهام رو به تو عزيز نازنينم تقديم می کنم و از خدای مهربون از صميم قلبم می خوام که سال خيلی خيلی خيلی خوبی رو برات رقم زده باشه... گلکم مواظب سلامتيت باش!