وطن در بند

* مطمئن ترین راه برای آشکار ساختن ماهیت کسی بدبخت کردن و گرفتار ساختن او نیست بلکهبا دادن قدرت به اوست. (آبراهام لینکن)

*** همیشه از بچگی ترس از دندونپزشکی داشتم. از اینکه یکی دستش رو تا آرنج توی حلقت کنه و نمی دونی چه بلایی داره با مته و چکش و اره برقی و پیچ گوشتی و ... سر دندونا و لثه هات در می یاره. اما دیگه مجبور شدم برم و یکی از این دندون عقل های بی خاصیت رو که نمی دونم برای چی توی دهن من که حتی جا نداره در بیاد گذاشته شده و 10 ساله که توی لثه ام جا خوش کرده رو با زور در بیاریم البته منظورم اقای دکتر و خانم دستیارشه. من که زیر پارچه سبزی که روی صورتم انداخته بودند فقط می لرزیدم که اخرش صدای دکتره دراومد که دختر تو چرا انقدر می ترسی. خلاصه که تجربه بدی بود و تجربه بدترش اینه که سه تا دیگه دارم و این پایینی ها توی نسج سخت بود و اون دو تا بالایی ها که گذاشتم برای اخر توی نسج سخت سخت! اصلا ما نخوایم عقل در بیاریم کیو باید ببینیم!گریه

**** قدیم ها هر وقت دلم می گرفت با برو بچ یه قرار کوهی اورژانسی می ذاشتیم که دلمون باز شه. اما دیگه اکثرا سرشون با بچه و شوهر گرمه که دیگه قرار بی قرار. فقط مهدیه اخرین بازمانده(!) بود که اونم به قول خودش گوش هاش دراز شد و ازی موقتا موند بی یار.

نمی دونم کوه چه حسی داره که وقتی دست می کشم به صخره هاش انقدر انرژی مثبت به من می ده. دلم هوس فتح یه قله رو کرده. چون وقتی اون بالایی زیر پات آدم ها و خونه ها و کلا همه خاطرات خوش و ناخوشت انقدر کوچیک و دورن که خودت رو رها از هر چیزی حس می کنی و سبکی. بیش از هر چیز هم این احساس یکی شدن و خودت رو جزیی از این طبیعت زیبا دونستنه که لذت بخشه و این احساس سبکی و شعف هم تا چند وقتی ساپورتت می کنه.

پس خدایا در این روزها و شب های مقدس کوهی چند روزه به ما عطا فرما!قلب

***** کتاب 504 رو که شامل لغات انگلیسی پرکاربرده و با مثال و تمرین توضیح داده بالاخره دستم گرفتم. یکی از معضلات من در زبان انگلیسی تنبلیم توی حفظ کردن لغاته. اما این بار نارسیس به کمکم اومده و با برنامه ای که براساس برنامه لایتنر نوشته شده و می شه در کامپیوتر نصب کرد و هر روز به سوالات تستیش جواب داد منو در این راه همیاری می کنه. پیشرفتم تا حالا خوب بود اما حالا که رسیدم به نیمه کتاب دچار یه رخوت اساسی شدم. فکر کنم این مشکل هم با همون کوهه حل بشه.

****** کتاب "شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید" نوشته مسعود لعلی توصیه می شه. پر از داستانهای کوتاه ولی بسیار انرژی بخش. امریکا هم فرستادم و اونجا هم خوششون اومده. پس امتحانش کنید.

******* عکس فیس بوکم رو دوست پسر دوستم دیده و می گه "این دختر چه چهره ارومی داره، از چشمهاش ارامش می باره!!" به دوستم گفتم چیزی که نگفتی. گفت "چرا گفتم این یه اتیش پاره ایه که دومی نداره". این رو می گن دوستی خاله خرسه.نیشخند

******** از وبلاگ و نوشته ها و شخصیت وبلاگی مرجان خوشم می یاد. رُک و صریح و شجاع و بامزه و با اعتماد به نفس بالاست این دختر. قلب

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

برای اولین بار طراحی لوگوی رایگان برای وبلاگ نویسان.با مراجعه به وبلاگ VOIran.persianblog.ir لوگوی خود را سفارش دهید.و ظرف مدت حداکثر 5روز لوگو به ادرس ایمیل شما ارسال میشود.توجه داشته باشید که این طرح فقط تا اخر ماه رمضان رایگان است.

حسین

برای اولین بار طراحی لوگوی رایگان برای وبلاگ نویسان.با مراجعه به وبلاگ VOIran.persianblog.ir لوگوی خود را سفارش دهید.و ظرف مدت حداکثر 5روز لوگو به ادرس ایمیل شما ارسال میشود.توجه داشته باشید که این طرح فقط تا اخر ماه رمضان رایگان است.

بیکار

سلام.[گاوچران] *قدرت داشتن بدون لیاقت اش ،همون بدبختی وگرفتاریه.[چشمک] آزی خانم شما که به کروبی رای دادین چرا از امکان عدم تقلب سخن میگین؟مثل روز روشنه که یکی از اهداف این سناریوی ضایع ، جلب اعتماد مردم به این نکته است که تقلب نشده،حتی در سخنان اصلاح طلبان زندانی هم این نکته را گنجانیده اند منتها کار از آبروریزی گذشته وبه رسوایی رسیده.خدا ننه ام رو بیامرزه ،همیشه میگفت :" هَری جون ،دروغگو دشمن خداست".[دروغگو] *** تا مزه ی عقل زیر دندون باشه، روی آرامش را نخواهی دید حالا هی بگو :" چرا اینقده بیقرارم"![خرخون] **** اگر دردم یکی بودی چه بودی؟ اگر غم اندکی بودی چه بودی به بالینم طبیبی یا حبیبی ، ازین هردو یکی بودی چه بودی؟[زبان] *****الهی توی کوه دیوونه بشی ننه. الهی جو کوه بگیردت وباباطاهرعاشقت بشه. الهی ...[نیشخند] ******* البته اگه عشق را در چشمها ،آرامش تصور کرده، ایده آل خودش را بیان کرده!!! (این را هم تحلیل کن)[متفکر] ******** ظاهرا اعتماد به نفسش خوبه ولی باطنا نمیشه بهش اعتماد کرد(اینو ازروی نوشته هاش میگم ها)[عینک] **هرکس دنبال اون چیزیه که نداره.

روحی

راستی گرامی! این جان شیفته ربطی به اون جان شیفته ی رومن رولان داره ؟ ممنون میشم جواب بدی

مريم

سلام آزي جان ممنون ميشم اگر اسم نرم افزار ي كه باهاش مشغول يادگيري زبان هستي معرفي كني موفق باشي

ازی

مریم جان من سی دی نارسیس مربوط به 504 لغت رو گرفتم. روحی جان به وبت نتونستم بیام. فکر کنم داری روی قالبش کار می کنی. بله. یه جواریی به اون کتاب و به شخصیت انت مربوط می شه.

محبت و زیبایی

سلام! گر فضل کنی ندارم از عالم باک ور عدل کنی شوم به یکباره هلاک روزی صدبار گویم ای صانع پاک مشتی خاکم چه آید از مشتی خاک ابو سعید ابوالخیر[گل]

مهدیه

درسته گوشام مخملیه اما کوه و پایه ام تو ماه رمضون جون ندارم اما می تونیم دم افطار بریم

.

http://mowjcamp.25u.com/[گاوچران] http://www.kaleme.com/[لبخند]

ماهور

سلام خانوم دکتر فیس بوک باز !!!! بابا ای ول !‌[شوخی]