سرمایه گذاریه مثلا!

* عادتی از سال های کودکیم در من به یادگار مونده که قبل از هر خرجی باید مبلغی رو پس انداز کنم تا در بعدا در خرج کردن دست و دلم نلرزه.  نمی دونم ریشه اش به چه زمان و چه اتفاقی برمیگرده. ولی باعث شده که پس اندازی در حد و اندازه خودم داشته باشم که بدون نگرانی حرومش کنم. :دی  یه جاهایی سرگرمیم  شرکت در بازی طلا و بورس و ارز و ... بود که توی همین بورس دوست داشتنی تقریبا تا یکی دو سال پیش 5 میلیون ام رو کامل از دست دادم. خوبی سرمایه گذاری از پول خودت اینه که به هیچ کس به غیر خودت نباید جوابگو باشی. از طرفی هیجانش هم خوبه و تمرین خوبیه برای از دست دادن و دوباره بلند شدن و نترسیدن از ریسک دوباره. هر چند اخرش به این نتیجه رسیدم که برای منی که حوصله چک کردن روزانه بازار بورس و پیگیری اش رو ندارم همین بازار ارز و طلا مناسب تره چون ریسک کمتر و سود بیشتر فعلا در همین مقوله است. فکر کنم در یکی از روزنامه های اقتصادی بود که میزان سود دهی رو در بازار بورس برای امسال 5% زده بود و در بازار طلا بالای 200%!!!! خدایی کشور بی قاعده و قانون که می گن همینه! ارزش پولمون حسابی داره سقوط می کنه و معلوم نیست این کشتی سوراخ شده تا کجا و کی دوام بیاره و کی غرق بشیم.

** نمی دونم چه عادتیه که هر وقت امتحان دارم یه هو حس می کنم همین الان موقعش که بلند شم و یه اتاق تکونی اساسی داشته باشم! بر هر چی تنبلیه لعنت! بشمار. :دی

*** می خواستم فراموش کنم آن خونابه های دل را و به عهد و رسم عیدانه بزُدایم همه گَرد و غُبارهایش را، اما چه کنم با پوزخند رَدِ به جا مانده در آینه که هر دَم به رُخ می کشاند بی وفایی ها را!

**** وقتی از درد از خواب شبانه می پری و برای ساعاتی به خود می پیچی، جای هر چی غم و دل شکسته است رو خالی کن و برای سلامتی اشون، شهد اشک هات رو بنوش عزیزکم و خدا رو شکر کن که هر شروعی انتهایی داره و هر شبی سپیده دمی و هر دردی تسکینی. شکرت.

/ 2 نظر / 6 بازدید
المیرا

سلام ممنون از مطالب جالبتون اینکه درست زمان نتیجه گیری میخوایم ول کنیم بریم سراغ یه کار دیگه همون عقده مادره که فعال میشه ! مثل همین زمان امتحان که همه برنامه ریزی ها وکارای نکرده یاد آدم میاد[نیشخند]

حسين

* در مورد بورس باهات موافقم ، سود چنداني نداره و ريسكش هم بالاست . سكه بازارش خوبه ، اگه توي يه موقعيت خوب و با ثبات خريد كني سود خوب و ايمني توش داره . ارز هم كه بيخيال مگه ميخواي قاچاقچي بشي !!! * بنظرت اين عقدهِ ي مادر نيست ؟؟