برنده تنهاست!

* کتاب برنده تنهاست نوشته پائولو کوییلو (ترجمه آرش حجازی) بی شک یکی از شاهکارهای این نویسنده است. این کتاب خیلی بیشتر از کتابهای دیگه این نویسنده به من چسبید. فضای کتاب در دنیای سینما و مد و شهرت است و تمام این رمان در فاصله‌ی بیست و چهار ساعت در جشنواره‌ی کن می‌گذره و داستان زندگی شخصی رو روایت می کنه که برای بازگرداندن عشق از دست رفته اش جهان هایی رو نابود می کنه. "کاتیوشا, دنیایی رو برای تو نابود کردم"

در این داستان پائولو چنان بعضی از کارهای ما رو به ریشخند می گیره که چاره ای جز پوزخند زدن به خودمون نداریم.

اینم گزیده ای از این کتاب فوق العاده:

"بی خیال فیلم ها،کن جشنواره مد است.مد.اینها چی فکر می کنند؟ مد آن چیزی است که با فصل عوض می شود؟ از چهار گوشه دنیا می آیند تا لباس هایشان،جواهراتشان،کلکسیون کفش هایشان را نمایش بدهند؟معنایش را نمی دانند. مد فقط روشی است برای اینکه بگویی من هم به دنیای شما تعلق دارم.همان یونیفرم ارتش شما را به تن دارم،به این طرف شلیک نکنید.

از وقتی همزیستی گروهی مردها و زن ها در غارها شروع شد ،مد تنها روش برای ابراز منظوری بود که همه می فهمیدند،حتی غریبه ها. ما یک لباس پوشیده ایم، من از قبیله شما هستم.بیایید در برابر ضعیف ترها متحد شویم و بقایمان را حفظ کنیم."

به  هر حال دوستش داشتم.

** هنوزم وقتی کسی داره از مرگ و مریضی و جدایی حرف می زنه دوست ندارم و سعی می کنم عوضش کنم. یه جورایی هنوز راحت نیستم. هنوز عادت نکردم. چه حس بدیه از دست دادن و نگران از دست دادن بقیه کسانی که دوستشون داری!

*** نقد خانمزهرا کمالی در وبلاگ اش بر فیلم سنگسار ثریا (تاثیرگذار و عالی بود)

/ 3 نظر / 55 بازدید
آسمان

_________________00_00_________________ ________________00___00________________ _______________00_____00_______________ ______________00_______00______________ _____________00---آسمان----00_____________ 00000000000000___________00_000000000000 __00______________0يه0______________00__ ____00________0ستاره خوشگل0_______00___ ______00_________0برای0_________00______ ________00_____0تو دوست0_____00________ __________00_____0عزيزم0_____00__________ _________00_________________00_________ ________00________0000________00_______ _______00_______00____00_______00______ ______00_____00__________00_____00_____ _____00___00________________00___00____ ____0000________________________0000___ ___000____________________________000__ ؛ .****** bstar.blogfa.com ……O ؛ * اگه با تبادل لينک موافقی به صفحه 4 برو *.° ؛ ...° پيش من هم بيا دوست خوب[گل] ....O .......°o O ° O .................° .............. ° ............. O.............o....o°o ...............

عاشورا

بسم الله الرحمن الرحیم سلام، واقعه ی کربلا گذشت ... دیروز در کربلا یزیدیان سر حسین (ع) را به نیزه کردند و امروز نیز همان یزید منشان تیشه بر اسلام ناب میزند و افسوس که بر این ستمگران خیال نابودی اسلام ناب هنوز پابرجاست ... و امروز عاشورا افتتاح شد . www.ashoora.ir عاشورا فقط از عاشورا نمی گوید ! عاشورا از تفکر ناب عاشورا و عاشوراییان می گوید و می نگارد... از عشق ، ایثار ، سکوت ؛ از نگاه های بی انتها ... و از شهادت ... مفتخریم که در این راه در تمامی حوزه های مرتبط دینی و فرهنگی نیازهای شما را تامین کنیم . خواهشمندیم با عضویت در عاشورا و با بیان نظرات ارزشمندتان ما را در پیشبرد و گسترش فرهنگ عاشورا یاری نمایید . سیستم بی نظیر کاربری اعضا ، بانک جامع مقالات ، بانک کم نظیر و جامع صوتی و مجموعه تصاویر متنوع ، تنها بخشی از خدمات ماست. و در انتها ، خواهشمندیم ما را به لیست دوستانتان اضافه کنید. کربلا ادامه خواهد داشت ... به امید حضورتان پایگاه جامع عاشورا www.ashoora.ir

همون دیوونه ی بی همه چیز

سلام. ما هنوز هم زنده ایم.[گاوچران]