تاثیر اسم بر شخصیت

پیشینیان که دانسته هایشان بر اساس خرد و حکمت باستان بود، دریافته بودند که حروف و اعداد، اسرار و رموز پنهان و تاثیرات خاصی دارند. آنان به خوبی فهمیده بودند که هر اسمی فرکانس انرژی خاصی را با خود حمل می کند که بر زندگی حامل اسم بسیار تاثیر گذار است. این تاثیر گذاری را بسیاری از تمدن ها و ملل در نقاط مختلف کره زمین دریافته و مورد استفاده قرار داده اند.

به عنوان مثال بومیان آمریکا سنت جالبی داشته اند، کسانی که یک مقطع از زندگی را تمام کرده و وارد فاز مهم دیگری از زندگی می شده اند، نام خود را عوض می کردند. در برخی قبایل سرخپوستی نیز بعضی افراد دو نام داشتند، یکی از آنها هرگز به صورت عمومی آشکار نمی شده. برخی از اسکیمو ها وقتی پیر می شوند برای خود اسم جدیدی انتخاب می کنند و امیدوارند که با اسم جدید نیرو و توان تازه ای به آنها داده شود.

در اندونزی نیز پس از تحمل یک دوره رنج و ناراحتی شدید و طولانی یا بیماری سخت، اسم خود را عوض می کنند، آنها معتقدند که با این کار شیطان را برای پیدا کردن مجددشان گیج می کنند و این آشفتگی باعث می شود که اندوه و حزن دیگر آنها را پیدا نکند.

در مذاهب گوناگون و کتب مقدس نیز مثال هایی در این زمینه وجود دارد. در انجیل شخصیت های بسیاری هستند که با تغیر مکان و موقعیت یا با پایان یافتن یک دوره رنج و محنت نامشان تغییر کرده است (مسیح می دید که شمعون نبی اعتماد بنفس زیادی ندارد، نام او را به پیتر تغییر داد).

در سنت یهودیان، تا به امروز هم وقتی کسی از بیماری طولانی رنج می برد، نامی جدید برای او انتخاب می شود به امید اینکه فرکانس انرژی این نام برای او زندگی تازه و سرشار از سلامتی بیاورد.

 کودکی که تازه به دنیا آمده ذهنیتی ندارد . این طور به نظر می رسد که با انتخاب نام برای او، بطور مداوم فرکانس های خاصی از انرژی به مغز او فرستاده می شود، سلول های مغز تحریک شده و در نهایت الگوهای ذهنی شکل می گیرند که این الگوها قسمتی از شخصیت فرد را می سازند.

/ 3 نظر / 36 بازدید
علی توکلی

سلام به عشق که این روزها از یاد رفته . آزاده جان چطوری؟؟

سارا

عالی بود برای من عالی! ممنون!

شادی

عاااااااااالی بود موافقم برای همیـــــــــن عاشق اسمم هستم چون واقعا فرکانسش روم تاثیر میذاره مرســـــــــــــــــــــــــــی ی ی[قلب]