تفاوت جنس

* فکر نمی کردم تا ایستگاه 5 بتونم برم ولی خدا رو شکر. این چند وقت، بیش از عدم توانایی دچار ترس و عدم اعتماد به نفس شده بودم. حالا درک می کنم وقتی در موضوعی شکست می خوریم چه قدر دوباره ایستادن و شروع مجدد مهمه. اگه به ترس هامون اجازه بدیم در تسخیرمون بگیرند هیچ وقت دوباره نمی تونیم در کاری که شکست خوردیم قد علم کنیم. این موضوع می تونه شکست کاری، عاطفی یا هر مساله دیگه ای باشه. خیلی از موفقین جهان ادم هایی بودند که در شکست هاشون نمونده بودند و علارغم همه ترس هاشون دوباره بلند شده بودند. مثل قصه ادیسون که وقتی بهش گفتند چطور تو بعد از 1000 بار شکست در تولد برق، جا نزدی و در جواب گفت من 1000 بار شکست نخوردم من 1000 راهی رو کشف کردم که به تولید برق منجر نشد! و این روحیه شجاع و تسلیم نشدنی ادیسون بود که نامش رو در دنیا پراوازه کرد. خلاصه که شاید از نظر شما مساله ام چندان مهم نباشه ولی برای من دوباره کوه رفتن و نترسیدن و استفاده از پاهام یه چالش شده بود. ولی دارم دوباره اعتماد به نفس کوهیم رو بازیابی می کنم. خدا رو شکر.

** حالاست که دارم تفاوت جنس رو درک می کنم! تفاوت یه کفش 25 تومانی که از گمرک خریده بودم و کفش 360 تومانی اسکارپا! هر بار بعد از کوهپیمایی تا یه هفته تمام بدنم درد می گرفت و همیشه ربط به ناامادگی و ضعف جسمانی ام می دادم ولی این بار با این پایی که 6 ماه پیش شکسته شده بود و ریتم تند بالا رفتنمون، بدنم عالی جواب داده و دردی ندارم! تازه دارم می فهمم کفش هم مثل یه دوسته. بعضی از دوست هات مثل همون کفش گمرکی هستند. کفش هستند اما تمام مدت اذیتت می کنند و  تو از سر کفش ندانی متوجه این موضوع نمی شی و فقط وقتی که از سر خوشبختی یه اسکارپا گیرت می یاد تازه می فهمی تفاوت این و آن تا کجاست!

/ 4 نظر / 5 بازدید
شادی

چه عااااااالی....[قلب]

mina

سلام.خوبی؟نمیدونم چرا حرف از قیمت کفشت میکنی حس میکنم خیلی با هم غریبه ایم.فک کن نصف هزینه ترم من .....

لی لی

ها, ها مثالت برا دوست باحال بود...موافقم با مثالت کفش خوشکله!![شوخی] دلم برا نوشته هات تنگ رفته بود, چند روزه نیومدم اینجا!!!!!!! ماچ

شادی

نوشتت عالی بود...... مثالی که زده بودی برای دوست......البته کفش هم حتما عااااالی بوده که خریدیش...[قلب]