روش زندگی

با دوستی صحبت می کردم. از ناسازگاری های زندگیش می گفت که به حق خیلی سخت بود و به قول خارجکی ها، آینده چندان خوشایند به نظر نمی رسید (the future looks grey). یه هو یه چیزی در مورد خودش و شخصیتش به ذهنم رسید و بهش گفتم که از نظر من آدم پیچیده و چند لایه ایه و بهتر از ادمای معمولی می تونه حوادث و آدما رو تحلیل کنه و سیر یه حادثه رو در اینده حدس بزنه و این توانایی رو مدیون بزرگ شدن در همین شرایط سخته و اگه موضوعات گذشته نبود شاید انقدر رشد نمی کرد.

و اینکه آدم ها در برخورد با موانع چند جور برخورد می کنند.

× نقش قربانی و وابسته رو بازی می کنند. منفعل. بی حرکت. راضی به هر چیزی که پیش بیاد بدون سعی و تلاش. کسی که دچار کرختی احساسات می شه و بی تفاوت به گذر عمر و حوادث اطرافشه.

× نقش سلطه گر و مکنده انرژی دیگران. پرخاشگر، طلبکار از زندگی و همه کس و همه چیز.

× یا اینکه تصمیم می گیرند از همه اتفاقات اطرافشون و هر مصیبتی، به نحو احسن بهره برداری کنند و بزرگ تر از قبل بشند و علارغم همه جراحت ها ادامه بدند به طوریکه به عنوان تماشاگر این افراد فقط شایسته اینند که بلند بشیم و براشون کف بزنیم. (مثل هر کدوم از قهرمان هایی که در برنامه عالی ماه عسل امسال و شاهکار احسان علیخانی و تیمش بودند. ادم هایی که علارغم جراحت های مرگبار، تسلیم زندگی نشده بودند و اتفاقا بهتر از قبل زندگی رو جشن گرفته بودند) و همه ادم های دیگه ای که تصمیم گرفتن زندگی کنند و اتفاقا خوب هم زندگی کنند.

که خوشبختانه دوستم روش آخر رو انتخاب کرده و سعی داره انسان بهتری بشه که هم هست و هم خواهد بود.

/ 1 نظر / 5 بازدید
شادی

لااااااااااااااااااااااااااااااااااایک .........:)